Son Dakika

Tekmile Erdemir,Bütün Kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü Kutluyoruz

Tekmile Erdemir,Bütün Kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü Kutluyoruz

Gelecek Parti Yönetim kurulu üyemiz Tekmile ERDEMİR 8 Mart dünya kadınlar günü dolayısıyla bir mesaj ya-yımladı.
Bilindiği gibi 8 Mart bütün dünyada ve ülkemizde ka-dınlar günü olarak kutlanmaktadır bizlerde amasya ge-lecek partisi olarak dünya kadınlar gününü kutluyoruz. Dünyada kadınlar hala hak ettikleri yere ulaşmamış du-rumdadır 21.Yüzyılda dünyanın bir çok köşesinde hala kadının adı yoktur hala kadınlar 3.sınıf insan muamelesi görülmektedir.
Bunun müslüman ülkelerde olması da bizim için üzü-cüdür. Oysa bizim dinimiz kadına hak ettiği değeri ver-miştir Hazreti peygameriniz cennet annelerin ayakları altın-dadır sizin en hayırlınız eşine hayırlı olandır demektedir. Ülkemizde ise kadınlarımız bazı hakları diğer ülkelere göre daha önce almıştır.
Genç cumhuriyetimiz kurulurken kadınlarımız erkek-lerle omuz omuza mücadele vermiştir cumhuriyetimizin odak noktasında yer alan kadınlarımız modern ve çağdaş önemli günlere gelmesinde görevler başarmıştır.
Atatürk kadınlarımız için şu sözleri dile getirmiştir Ey kahraman Türk kadını sen yerde sürüklenmeyi değil omuz-ları üzerinde göklere yükselmeye layıksın dünyada her şey kadının eseridir. Kadınlarımız eğer milletimizin gerçek ana-sı olmasını istiyorsak erkeklerden çok daha aydın ve fazi-let gereken imkanlar verilmelidir. Kadınlarımız hayatımızın en güzel varlıklarıdır. Kimi anamız kimi arkadaşımız kimi göz bebeği kızımızdır. Kadınlar çalışkan canlı iddialı duy-gusal güzel ve zeka gibi üstün özelliklere sahiplerdir. Tarih boyunca bu muhteşem özellikleri insanlara ilham kaynağı olmuştur. Bu duygularla bütün kadınlarımızın dünya ka-dınlar gününü kutluyoruz.”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı