Son Dakika

Terzi, “LGS ve YKS mümkün olan en geç zamanda yapılmalıdır”

Terzi, “LGS ve YKS mümkün olan en geç zamanda yapılmalıdır”

Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un LGS’de öğrencilerin tüm müfredattan sorumlu olacağına ilişkin açıklaması hakkında değerlendirmelerde bulundu.
Bu kararın makul olduğunu söyleyen Terzi, birtakım tedbirler alınmasını istedi. İki sınavın da mümkün olacak en geç zamanda yapılmasını talep eden Terzi, Destekleme ve Yetiştirme kurslarının da online olarak devam ettirilmesi gerektiğini söyledi.
Türk Eğitim-Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi açıklamasında şu ifadeler yer verdi: “MEB, LGS’de öğrencilerin tüm müfredattan sorumlu tutulacağını duyurdu. Büyük ihtimalle YKS de benzer nitelikte gerçekleştirilecek. Bir yıl süreyle ülkedeki tüm süreçleri tehir etmemiz mümkün olmadığına göre; sınavlarla ilgili alınan bu karar makul olmuştur. Ancak, birtakım tedbirlerin de alınması gereklidir.
Özellikle özel kurslara devam etmeyen, sadece okullarımızdaki DYK’lar ile sınavlara hazırlık sürecini yürüten öğrencilerimiz için Destekleme ve Yetiştirme Kursları online olarak devam ettirilmelidir. Öncelikle, her iki sınav da mümkün olacak en geç zamanda yapılmalıdır. Böylelikle, (piyasaya aşının da girmesiyle birlikte) 31 Aralık sonrası ikinci dönemde en azından 8 ve 12. sınıflarımız için yüz yüze eğitime başlayabilme, DYK ve diğer desteklerle birlikte yoğun bir hazırlık süreciyle kayıpların bir ölçüde telafi edilebilmesi imkanı doğacaktır. Yüz yüze eğitimle kazanılabilecek konu ve soru türlerinden imtina edilmelidir. Sınavlardaki soru türleri, uzaktan eğitimle sağlanabilecek kazanımlara uygun şekilde hazırlanmalıdır.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı