Son Dakika

Terzi; Okullarda hizmetli eksiği var

Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Okulların ilk haftasında göze çarpanlar hakkında açıkla-mada bulundu.
Başkan Terzi şu şekilde sıraladı; 1-Maske,temizlik malzemesi birkaç yıl yetecek kadar var.
2-Çok fazla olmasa da bazı Okullarda pozitif ya da temaslı olan öğrenci ve öğretmenler tespit edilmiş. Evlerin-de karantina ve tedavi süreci kurallara uygun devam etmekte.
3-Bazı okullar çok kalabalık, Sınıf mevcutları da çok fazla. Sınıf mevcudu fazla olan okullarda yeni şubeler açıl-malı ve sınıf mevcutlarının 30’un üstüne çıkması engellenmeli.
“Kalabalık okullar sabahçı öğlenci ikili eğitime geçe-bilir”diye İl Milli Eğitim izin vermiştir. Bu durum sadece okul yönetiminin inisiyatifine bırakılmamalı.
4- Salgın döneminde bazı iller ders süresini 40 dakikadan 30 dakikaya indirdi. İlimizde de bu değerlendirmeli. Eğer ders süresi 30 dakika olursa bu durumda ilkokullarda öğle yemeği ihtiyacı kalmayacaktır. Dersler öğleye kadar tamamlanacaktır. İlkokullarda öğle yemeği telaşı ilk haftanın en önemli problemi olmuştur.
5-En önemli sıkıntı okullardaki hizmetli eksiği. bazı okullarda hiç yok. tek umut işkur’dan gelecek personel ama henüz gelmedi. ayrıca edindiğimiz bilgilere göre geçen yıl 450 olan işkurlu kontenjanı 150 ye düşürülmüş. bu sayının yetmesi mümkün değildir.”ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı