Gündem

TOBB İLE “ULUSAL EĞİTİME KATKI PROTOKOLÜ” İMZALANDI

Millî Eğitim Bakanlığı ve TOBB iş birliğinde Ulusal Eğitime Katkı Protokolü, Bakan Özer ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından imzalandı.
Protokol sayesinde, ilçe Merzifon dahil olmak üzere 154 ilçeye 154 yeni okul kazandırılacak. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Bakanlık ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında imzala-nan protokol ile 54 ilde, 154 ilçede 154 okul yapılacağını belirterek, “Hakikaten bu, benim Bakanlık dönemin-deki attığım şu ana kadar en güzel imza.” dedi.
Bakan Özer, Millî Eğitim Bakanlığı ile TOBB iş birliğinde 154 okul yapı-mını da kapsayan “Ulusal Eğitime Katkı Protokolü için TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu’nda dü-zenlenen törendeki konuş-masında, TOBB yetkililerine bakan yardım-cılığından itibaren Türkiye’de mesleki eğitimle ilgili kronik problemleri çözmedeki desteklerinden dolayı teşekkür etti.
“Son 20-25 yılın en büyük eğitim yatırım anlaşması” Özer, “Bugün belki de son 20-25 yıl içerisinde Millî Eğitim Bakanlığı ile en büyük eğitim yatırım anlaşmasını imzalamak üzere burada bulunmaktan büyük mutlu-luk duyuyorum.” dedi.
En zararsız, riski olmayan yatırımın eğitime yatırım olduğuna dikkati çeken Özer, Milli Eğitim Bakanlığı olarak beşeri sermayenin niteliğini artır-makla ilgili tüm bakan-lıklar gibi gece gündüz demeden çalışmaya devam ettiklerini ifade etti.
Açılacak olan okulların ilçemize hayırlı olmasın

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı