Son Dakika

“Toplumu Kurtarırsak Geleceğimizi Kurtarırız”

Amasya İl Müftüsü Durmuş Ayvaz 1-7 Ekim Ca-miler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında düzen-lenen programda bayan Kur’an Kursu Öğreticileri ile bir araya geldi.
Burada bir konuşma yapan İl Müftümüz Durmuş Ayvaz, Kur’an Kursu Öğ-reticilerinin Camiler ve Din Görevlileri Haftasını tebrik ederek sözlerine şöyle devam etti; “Amasya İl Müftülüğü olarak hizmet-lerimizin temelinde aileyi önemsiyoruz. Çünkü biz aileyi kurtarırsak toplumu kurtarırız. Toplumu kurtarırsak geleceğimizi kurtarırız. Aslında aile bizim istikbalimiz, istiklalimiz, gelece-ğimizdir.
Onun için çok büyük bir görevi icra ediyorsunuz.
Siz sadece bir bayana, bir çocuğa İslamı ve Kur’an’ı anlatmıyorsunuz. Çocuklarımızı, geleceğimizin varisi olan manevi değer-lerimizi kendilerine emanet edecek olduğumuz yavru-larımızın annesini eğitmek süreciyle aslında dolaylı yol-dan aileyi yetiştiriyorsunuz. Böylesine ulvi bir görevde bulunan siz hocalarımızı hizmetlerinizden dolayı tebrik ediyor, çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.”
Programa Amasya İl Müftünün eşi Şükriye Ayvaz Hanımefendi, İl Müftü Yardımcıları, Şube Müdürleri ve bayan Kur’an Kursu Öğreticilerimiz katıldı.
Program sonrası Kur’an Kursu Öğreticilerine Camiler ve Din Görevlileri Haftasına özel Amasya İl Müftülüğü tarafından yaptırılan anahtarlık hediye edildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.