Son Dakika

TSO Başkanı Aksu, “Üyelerimize İşe Davam Desteği ve Küçük İşletme Can Suyu Kredisini Çıkarttık.”

TSO Başkanı Aksu, “Üyelerimize İşe Davam Desteği ve Küçük İşletme Can Suyu Kredisini Çıkarttık.”

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta

Suluova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Turgut Aksu, yaptığı açıklamasında ”Şahıs İşletmesi Üyelerimizin Kredi Taleplerini Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğiyle Birlikte Bakanlıklar Nezdinde Girişimlerimiz Sonucu Kazanımlar Elde Ettik.” Dedi.

Konu hakkında bilgiler veren Oda Başkanı Turgut Aksu, “Şahıs İşletmelerine 25.000,TL ye kadar 6 Ay Anapara ve Faiz Ödemeksizin 36 Ay vadeli yıllık % 7,50 Faizli İşe Davam Desteği ve Küçük İşletme Can suyu Kredisini üyelerimiz için çıkardık” diye kaydetti.

Turgut Aksu yaptığı açıklamasında şunları söyledi; “Küresel bir salgına dönüşen ve etkileri ülkemizde de hissedilen Koronavirüs ile mücadele kapsamında üyelerimizden Küçük işletme düzeyinde olan ve ihtiyaç duydukları kredi kaynaklarına ulaşmakta zorluk çeken odamız şahıs firmalarına destek amacıyla Ekonomik kalkınma tedbirleri kapsamında “İşe Devam Desteği-Küçük İşletme Can Suyu Kredisini siz değerli üyelerimizden gelen yoğun talep doğrultusunda bizler Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’na üyelerimizin isteğini ileterek Türkiye Halk Bankasından İşe Devam ve Küçük İşletmelerin Can Suyu kredisini çıkarttık. Kredi 25.000 TL tutarında 6 Ay Ana para ve Faiz Ödemeksizin 36 ay vadeli ve yıllık % 7,50 faiz oranında küçük işletme sahibi üyelerimiz kredi kullanabilecekler. Kredi şartlarında 2018 yılı sonu cirosu 3.000.000-TL’yi aşmamış olan gerçek kişi(şahıs işletmesi firmalar, Revizyon vadesi geçip/geçmediğine bakılmaksızın Halk Bankası Web servisi üzerinden https://www.halkbankkobi.com.tr/IseDevamDestegi-KucukIsletm… adresinden şahsen başvuracaklar. Başvuruda 01.04.2020 tarihinden önce kayıtlı üyeler faydalanabileceklerdir. Bankada oluşturulan başvurular Davranış notuna göre azamı 25.000 olan limitler dahilinde bağımsız olmak üzere paraf KOBİ kartta verilecektir. Yalnız Başvuran şahıs işletmelerin iflas, fesih, iflas erteleme, iflas ertelememe ve konkordato kararı olmaması aktif takip kaydının bulunmaması gerekmektedir. Kaldırışı yapılmış protestolu senedi veya düzenlemesi yapılmamış çek kaydının bulunması krediye kullanmaya engel teşekkül etmeyecek. Şirketlerimiz içinde yakında 50.000,00-TL’lik(elli bin Türk Lirası) Nefes kredisinin olacağını üyelerimize duyurmak isterim. Nefes kredisiyle ilgili şartların belirlenmesiyle konu hakkında yazılı ve görsel basından bilgilendireceğiz. Bizler ve siz değerli üyelerimiz ülkemizin ve dünyanın bu zor zamanlarında hep beraber elele verip düzlüğe çıkacağımıza olan inancım tamdır. Bizler sizler için her türlü imkânlarımızla sizlerin yanında olmaya ve sizlerin sorunlarını en üst perdeden ileterek çözmeye devam edeceğiz. Dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.