Gündem

TÜM KATLİAMLARI, SUİKASTLARI VE TERÖR EYLEMLERİNİ KINIYOR, LANETLİYORUZ

Eğitim Bir Sen Amasya Şube Başkanı Kerem Camcı; Başbağlar’da katledilen kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz, dedi.
Camcı konuya ilişkin açıklamasına şöyle devam etti; 1993 yılında, karanlık güçlerin tezgâhlayıp sahneye koyduğu siyasi cinayetler ve ideolojik katliamlarla ardı ardına süren ülkemiz üzerindeki kanlı oyunlar, bir kardeş kavgası çıkarmayı amaç-lıyordu. Acısıyla yüreğimizi dağlayan ve hâlâ kanayan yaralarımızdan biri de 5 Temmuz Başbağlar katliamıdır.
O gün, Erzincan’ın Kemaliye İlçesi’ne bağlı Başbağlar Köyü’nü basan PKK militanları, köyde örgüt propagandası ve yağma yaptıktan sonra yaşlı, kadın, çocuk deme-den 33 kişiyi yakarak ve kurşuna dizerek hunharca katletmiştir. Teröristler, bıraktıkları bildiride üç gün önce Sivas’ta tezgâh-lanan Madımak Oteli provokasyonunun akabinde sırf intikam görüntüsü vererek Başbağlar’da kardeş kavgasının fitilini ateşlemek istemiştir.
Milletimiz, insanlarımız arasına ölüm ve intikam tohumları atılmak isten-mesine aldırmadan, ferasetiyle kanlı tezgâhı görmüş, kendi birlik ve beraberliğinden asla ödün vermemiştir. Bu oyunları tezgâhlayanlar ve onlara kuklalık yapan kimi kişi ve kesimlerin tüm çabalarına rağmen, milletimiz kardeşli-ğinden vazgeçmemiştir.
Ölen hangi tarafta olursa olsun, kazananın emperyalizm olacağı bir tezgâhta millî şuur sahibi olmak, ancak kardeşlikle, millî ve medeniyet değerlerimizde sımsıkı bütünleşmekle mümkün olur, olmuştur, olmaya devam edecektir. Unutul-masın ki, emperyalist odaklar milletimizin gözyaşının akmasından, feryadının yükselmesinden memnun olmaktadır.
Millet olarak, geçmişte yaşadığımız hazin hatıra ve tecrübelerden ders çıkar-mış olarak, bundan böyle onlara bu zevki asla tattır-mayacağız.
Üzerinden 29 yıl geçme-sine rağmen, katliamı yapan katiller hak ettikleri cezaya çarptırılmamış, katliamın acısı kalplerde yara olarak kalmıştır.
Eğitim-Bir-Sen olarak, Başbağlar başta olmak üzere, tüm katliamları, suikastları ve terör eylem-lerini kınıyor, lanetliyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.