Gündem

TÜM ÖĞRENCİLERİMİZ, BİZİM NEZDİMİZDE TAKDİRE ŞAYANDIR

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Valiliği öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Genç Yetenekler Yarışıyor’ resim ve müzik yarışmalarının ödül törenine katılarak, dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.
Ödül töreninde Vali Mustafa Masatlı’nın yanı sıra Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Din Öğretimi Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, İl Protokolü, siyasi partilerin yöneticileri, öğret-menleri, velileri ve öğrencileri yer aldılar.
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz programda yaptığı konuşmasında, ilinde yapılan bu güzel yarışmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Milli Eğitim Bakanlığı olarak bu tür etkinliklere önem verdiklerini ve desteklediklerini belirten Bakan Yardımcısı Yılmaz, Amasya’nın sahip olduğu tarihi ve kültürel miras bakımından bu ya-rışmanın özel bir anlam taşıdığını ifade etti.

Hüsn-i hat ve benzeri sanatlarının Amasya’dan başlayarak tüm ülkemizde tekrardan can-lanması ve ortaya çıkması için, bu yarışmanın mihenk taşı oluşturmasını temenni eden Sayın Yılmaz, başta Vali olmak üzere bu güzel yarışmada emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.
Vali Mustafa Masatlı programda yaptığı konuş-mada şu ifadelere yer verdi: “Sayın Bakan Yardımcım, Değerli İl Protokolümüz, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimiz; Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen ‘Genç Yetenekler Yarışıyor Müzik ve Resim Yarışmaları Ödül Törenine hepiniz hoş geldiniz.
Ülkemiz son 20 yılda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin liderliğinde eğitimden sağlığa, ulaştır-madan sanayiye, tarımdan ticarete kadar tüm alanlarda büyük bir dönü-şüm ve gelişim göstermiştir.
Bu gelişimin en önemli ayaklarından biri de eğitim alanında yaşanmıştır. Bu süreçte Ülkemizin dört bir yanında on binlerce derslik ve binlerce yeni okul yapıl-mış, öğretmen sayımız da 1 milyonu aşmıştır. Şu anda milli bütçeden en büyük payı eğitim almaktadır.
Gerçekleşen bu fiziki dönüşümün yanı sıra, tüm ders kitapları öğrencilerine ücretsiz olarak verilmeye başlanmış ve hatta Sayın Cumhurbaşkanımızın geçtiğimiz haftalarda ifade ettiği üzere, önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren yardımcı ders kitap-ları da tüm öğrencilerimize ücretsiz olarak temin edile-cektir.
Yapılan tüm bu çalışma-lar geleceğimizin teminatı ve Ülkemizin yarınları olan sevgili çocuklarımız ve genç-lerimiz içindir. Devletimiz, öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitim almaları ve hayata hazırlanmaları için bu denli gayret gösteriyor iken, ayrıca sanatta, müzik-te ve sporda da başarılı olmaları ve sosyal hayatın içerisinde yer almaları için çok sayıda projeyi hayata geçirmiştir.
Bizler de bu kapsamda Valilik öncülüğünde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ‘Genç Yetenekler Yarışıyor Müzik ve Resim Yarışmaları’ ile öğrencilerimizin yetenek-lerini tanımalarını ve onları ön plana çıkarmalarını istedik.
Tabii yarışmalarına onlarca öğrencimiz başvurdu ve yapılan değerlendirme sonucu bazıları ödüllendiril-meye layık görüldü.
Ancak şunu ifade etmek isterim ki; bu yarışmalara çalışmala-rıyla katılma özgüvenini gösteren tüm öğrencilerimiz, bizim nezdimizde takdire şayandır. Hepsine bu yarışmalara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum.
Sözlerime burada son verirken, Ülkemizin eğitim altyapısına çağ atlatan, 2023, 2053 ve 2071 vizyonuyla Ülkemize yeni ufuklar açan Sayın Cumhur-başkanımıza şükranlarımı sunuyor, Amasya’mıza kazandırılan tüm eğitim yatırımları için Milli Eğitim Bakanına, Değerli Bakan Yardımcılarına ve emeği geçenlere teşekkür edi-yorum.”
Konuşmaların ardından, il genelinden ve komşu illerden yüzlerce öğrencinin katıldığı yarışmalar sonucu dereceye giren öğrencilerine hediyelerini veren Vali ile katılımcılar, tüm çocukları tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.