Son Dakika

TUNCER; SAĞLIK OCAĞI NE ZAMAN BİTECEK

CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer; Merzifon 1 Nolu Aile Hekimliği İnşaatının Son Durumunu TBMM Gündeminde dile getirdi.
Tuncer mecliste yaptığı konuşmada, Merzifon İlçe Sağlık Müdürlüğü Toplum Sağlık Merkezi ve Merzifon 6 Hekimlik 1 No.lu Aile Hekimliği Hizmet Binası yıkılmış ve aynı yerde yeni hizmet binası yapılması için açılan ihale sonucu 15 Ocak 2020 tarihinde sözleşme imzalanmış ve inşaata başlanmıştır. İnşaatın bitim tarihi olarak 17 Temmuz 2021 tarihi belirlenmiş ancak bu tarih üzerinden bir yıl geçmesine rağmen Merzifon 1 No.lu Aile Hekimliği Hizmet Binası inşaatı bitmediği gibi inşaat çalışmaları durma noktasında yavaşlamıştır. Ne zaman biteceği ve hizmete gireceği belli değildir.
Bu konuda bilgi de verilmemektedir. İnşaatın bitmemesi nedeniyle 1 no.lu aile hekimliğine bağlı binlerce vatandaş mevcut yere çok uzak diş hastanesine gitmek zorunda kalıyorlar ve mağdur oluyorlar. İnşaatın bir an önce bitirilip hizmete sokulması konusunda yetkilileri uyarıyor ve Merzifon halkı adına talep ediyorum.”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.