Son Dakika

Turgay Sevindi; Gazeteci Uğur Mumcu’yu Ölümünün 28’inci yılında andı

Turgay Sevindi; Gazeteci Uğur Mumcu’yu Ölümünün 28'inci yılında andı

CHP İl Başkanı Turgay Sevindi gazeteci yazar Uğur Mumcu ve şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ı rah-metle andığını belirtti.
UĞUR MUMCU ülkemizde katledilen basın emekçilerinin en önemlilerin-dendir. 24 Ocak 1993′ te faili meçhul bir şekilde katledilen UĞUR MUMCU’nun katilleri aradan 28 yıl geçmesine rağmen halen bulunamamıştır. UĞUR MUMCU meslek hayatı boyunca; devlet içindeki çeteleri, devletin tüm kurum-larına sızan tarikatları, kamunun kay-naklarını tüketen, yolsuzlukları yaz-maktan çekinmeyen ve kalemini eğmeyen bir gazeticiydi. Gazeteciliği nedeniyle hedef gösterilmesine rağmen halkın sağlıklı bilgi alması için bildiklerini ve öğrendiklerini halkla paylaşmaktan hiçbir zaman çekinmemişti. Katledilmeden önce söylediği, konuştuğu, yazdığı birçok şeyin bugün gerçekleştiğini görmekteyiz.
UĞUR MUMCU, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin Atatürk ilkelerinin ve çağdaş değer-lerinin olduğunu sürekli olarak belirtmekteydi. Bu düşüncesini de 10 Şubat 1991 de ”Türkiye bugün ayakta duruyorsa Atatürk döneminde atılan temellerin sağlamlığı nedeniyle duruyor.” diyerek dile getirmiştir. UĞUR MUMCU laik, demokratik, hukuk devletinin ; ulusal bağım-sızlığın en büyük savunucularındandı.
Yazdıklarıyla halkını aydınlatan, karanlıkların üzerine yürümekten çekinmeyen UĞUR MUMCU’yu ve Diyarbakır Emniyet Müdürü iken katledilen, şehirde halkın gönlünde taht kuran GAFFAR OKKAN’ı saygıyla ve özlemle anıyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı