Son Dakika

TURGAY SEVİNDİ,8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

TURGAY SEVİNDİ,8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

Amasya Chp İl Başkanı Avukat Turgay Sevindi 8 Mart Dünya Kadınlar dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
8 Mart; Dünya Kadınlarının taleplerini birlikte daha gür haykırdıkları, kendilerini top-lumda eşit bir birey olarak yok sayan çağdışı zihniyetlere karşı çıktığı, kadını sömüren, aşağı-ayan, yok eden sistem ve zihni-yetlere karşı omuz omuza müca-dele verdiği gündür.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ileri görüşlülüğü sayesin-de,Dünya’nın birçok gelişmiş ül-kesinde bile olmayan haklar ka-dınlarımıza tanınmıştır. Kadın-larımız, toplumsal, siyasal ve ekonomik hayatta üstlendikleri roller sadece ülkemizin gelişme-sine omuz vermemişler aynı za-manda Dünya’da ve bölgedeki birçok ülkenin kadınlarına da ör-nek teşkil etmişlerdir.
Kadınlarımızın hayat içeri-sinde karşılaştığı sorunların or-tadan kalktığı, kadınlarımızın şiddetle ve toplumsal hayat içerisinde karşılaştıkları çeşitli mağduriyetlerle değil; sosyal, sanatsal, akademik ve ekonomik alandaki başarıları ve katkıları değerlerle anıldığı bir Dün-ya özlemiyle; bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlu-yorum.”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı