Son Dakika

TURGAY SEVİNDİ;BAĞIMSIZLIK MEŞALESİNİNYAKILDIĞI BU KENTTE BU İRADEYE SAHİP ÇIKARAK TÜM YASAKLAMALARA RAĞMEN BAYRAMLARIMIZI KUTLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

TURGAY SEVİNDİ;BAĞIMSIZLIK MEŞALESİNİNYAKILDIĞI BU KENTTE BU İRADEYE SAHİP ÇIKARAK TÜM YASAKLAMALARA RAĞMEN BAYRAMLARIMIZI KUTLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

Amasya CHP İl Başkanı Av Turgay Sevin-di;19 Mayıs Atatürk’ü Anma Ve Gençlik Spor Bayramı Amasya Yavuz Selim Meydanında çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.
Av Turgay Sevindi; Basına yapmış olduğu açıklamasında;1919`da ülkemizin durumu bir yazgı olarak kabul edilmemişti. “Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına” inanan Mustafa Kemal, Sam-sun’dan başlayarak bütün ülkeye yansıyan ve yayılan bir kutlu mücadeleyi başlatmıştır. Milletimiz; 19 Mayıs 1919`u kutsal vatan top-raklarında hür ve bağımsız olarak yaşamak uğrunda binlerce şehit verilerek yapılan Milli Mücadele ve Ulusal Bağımsızlık Hareketinin başlangıcı olarak kabul etmiştir.
19 Mayıs 1919; Gazi Mustafa Kemal Paşa; işgal edilmiş bir vatan, rehin alınmış bir ikti-darın olduğu zor şartlarda ülkemizi emper-yalistlerin paylaşımından kurtarmak ama-cıyla milletin tam bağımsızlığı mücadelesini Samsun’dan başlattığı gündür.
Bu şehirde bu topraklarda ‘Milletin ba-ğımsızlığını yine milletin azim ve karar-lılığının kurtaracağı” inancıyla Mustafa Ke-mal önderliğinde başlatılan kurtuluş müca-delesi zaferle sonuçlanmış ve ulusal ege-menliğe dayanan Türkiye Cumhuriyeti ku-rulmuştur.
Sevindi sözlerine şu şekilde devam etti; Bugün varlığımızın nedeni, 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ayak basan iradedir. O irade, o kararlılık, o cesarettir bizi biz yapan… Bugün bireyi olmaktan gurur duyduğumuz Türk milleti olarak varlığımızı, Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki bu iradeye borçluyuz.
BAĞIMSIZLIK MEŞALESİNİN YAKILDIĞI BU KENTTE BU İRADEYE SAHİP ÇIKARAK TÜM YASAKLAMALARA RAĞMEN BAYRAMLARIMIZI KUTLAMAYA DE-VAM EDECEĞİZ.
Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar hat safhaya gelmiş, insanlar COVİD19 ne-deniyle değil yoksulluk nedeniyle hayatlarını kaybetmeye başlamış, devleti yönetenler mafya ile çekişmeye girmiş ,işsizlik almış ba-şını gitmiş , yurtta barış dünyada barış ilke-sinden uzaklaşılmış, HALKIN TEMSİL EDİL-DİĞİ MECLİSTE MUHALEFET KONUŞTU-RULMAYA başlanmış , demokrasiden, haktan hukuktan , adaletten uzaklaşmış olsa da biz CUMHURİYET HALK PARTİLİLER olarak yıl-madan mücadele edecek ve bu ülkeyi ay-dınlık geleceğe gençlerimizle birlikte taşı-yacağız.
Ülkemizde yaşayan gençlerin sorun ve sı-kıntılarını biliyoruz ve bu sorunların çözüm-leri için gerekli çalışmaları CUMHURİYET HALK PARTİSİ olarak yapıyoruz.
Bu inançla,Ey Türk istikbalinin evlâdı! İş-te, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtar-maktır!Muhtaç olduğun kudret, damarların-daki asil kanda, mevcuttur!diyerek herkesin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle ve saygıyla anıyoruz.
Bizler kimin kayığına binerse onun kü-reğini çekenlere inat, halâ Bandırma Va-purundayız”ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı