GÜNCEL HABER

TURGAY SEVİNDİ;HALKIN CEBİNDEN ELİNİZİ ÇEKİN

SEVİNDİ;1 yıla yakın süredir yüz yüze eğitim yapamayan eğitim sektöründe sıkıntılar bir türlü çözülmemektedir

CHP Amasya İl Başkanı Av. Turgay Sevindi “2020 yılı Mart ayından bu yana ülkemiz salgın hastalığın pençesindedir. Ülkemizde salgından etkilenmeyen hiç bir sektör veya hizmet kalmamıştır.”
CHP Amasya İl Başkanı Av. Turgay Sevindi açıklamasında; Salgınından etkilenen hizmetlerin başımda Eğitim gelmektedir. 1 yıla yakın süredir yüz yüze eğitim yapamayan eğitim sektöründe sıkıntılar bir türlü çözülmemektedir. Siyasal iktidar sorunları çözmek yerine cumhurbaşkanlığı kararnameleri ile eğitimde hizmeti çıkmaza sokmaktadır. Cum-hurbaşkanlığı Kararnamesi ile elektronik haberleşme işletmeciliği kapsamındaki hizmet türlerinde (konuşma, mesajlaşma, internet gibi) yüzde 7,5 olarak uygulanan ÖZEL İLETİŞİM VERGİ oranı yüzde 10 oldu.
Amasya’mızın ve Anadolu’nun birçok köyünde internet olmaması nedeniyle çocuk-larımız EBA’ya bağlanamıyor eğitim alamazken internet ağını genişletmeye ,öğren-cilerimizin internete ulaşmasına çözüm bulmayan AKP iktidarı aldığı kararlarla elini halkın cebinden çıkarılmaktadır.
CHP’li belediyeler Türkiye’nin dört bir yanında çocuklarımızla interneti buluşturmaya, ihtiyaç sahiplerinin tablet ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmektedir. Yönetemeyen iktidar için sandık artık kaçınılmaz sondur.”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı