Son Dakika

“Turizm Bürosu” Açılışı Yapıldı

Amasya’da turizme katkı sağlamak için “Turizm enformasyon Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi Kılıçaslan İlkokulu karşısında yer alan Turizm enformasyon Merkezi açılışında konuşan Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürü Bilal Eken, “Turizme çevirmiş olan şehrimizin Turizm Danışma Merkezine kavuşması ile bir eksikliğimizi gidermiş olacaktır.”dedi.
Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürü Bilal Eken konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Bugün burada Turizm enformasyon merkezinin yanında tarihi eserler etrafındaki görüntü kirliliğini ortadan kaldıran 17 tane çift taraflı sokak tabelası, 46 tane bilgilendirme levhasının açılışını gerçekleştireceğiz.
Amasya kadim geçmişinden bugüne kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, bağrında birçok faziletli insanı yetiştirmiştir. Amasya’da kurulan medeniyetlerin izlerini her yanımıza baktığımızda müşahede edebilmemiz mümkündür. Gözümüzle gördüklerimiz kadar yerin altında göremediğimiz birçok medeniyet vardır.
Bu yüzden Amasya öyle bir şehirdir ki, tenhasında bir at eşelense, toynağı bir medeniyete dokunur, denmiştir. Amasya’mızı seviyoruz. O zaman bize düşen sorumluluk sevdiğimiz bu şehri koruyarak Dünya markası haline getirmektir.
Dün olduğu gibi bugünde yönünü Turizme çevirmiş olan şehrimizin Turizm Danışma Merkezine kavuşması ile bir eksikliğimizi gidermiş olacaktır.
Bu merkez sayesinde; Yerli ve yabancı turistlere ihtiyaç duyduğu bilgi ve belgelere hızlı ulaşmasını temin ederek, seyahatin doğru ve sağlıklı bir şekilde devam etmesine katkıda bulunacak, şehrimize ilk kez gelen yerli ve yabancı turistler ihtiyaç duydukları her türlü belge, tanıtıcı broşür gibi materyalleri bu merkezden temin edebileceklerdir.
Yine bu merkez sayesinde, turistlerin gidecekleri yerleri tanırken oluşabilecek bilgi kirliliği en aza indirilmiş olacaktır.” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.