Gündem

TÜRK EĞİTİM SEN 30 YAŞINDA

Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Şerefli hak mücadelemizin 30’uncu yılı, övünç kaynağımızdır dedi.
Türk Eğitim-Sen Türk memur sendikacılığının marka ismidir
18 Haziran 1992’de sendikal mücadeleye baş koymuş, inanmış, adanmış bir avuç cesur yürek Türk Eğitim-Sen’i kurdu diyen Başkan Terzi, “O günlerden bugünlere birçok badire atlatan, buna rağmen sürekli büyüyerek etkinliğini günden güne artıran, kuruluş iradesine ilk günkü gibi sadık kalan, ilkeleriyle, kararlı ve tavizsiz mücadelesiyle mensubu olmakla övündüğümüz sendikamız, bugün Türkiye’nin güzide bir sivil toplum kuruluşu haline geldi.30 yıllık bir çınar olan Türk Eğitim-Sen, eğitim alanında fark yaratan hizmetlerde bulunan, sorun-ları tespit ederek çözüm önerilerini kamuoyuyla paylaşan, eğitim çalışan-larının hak ve hukukunu çiğnetmeyen, sorunlarını muhataplarına en yüksek sesle duyuran cesur bir sendikadır.
Türk Eğitim-Sen, çalışan-ların ekonomik, sosyal ve özlük hakları gözeten gerçek bir sendika olmamızın yanı sıra, varlığını Türk varlığına armağan eden Türkiye sevdalılarının hayat verdiği milli bir sivil kuruluşudur.
Çalışanların ekonomik, özlük ve sosyal haklarını önceleyen, eğitim alanındaki her gelişmeye müdahil olan, Türk Eğitim-Sen, tüm bunların yanı sıra, “ İlkem, önce ülkem’ diyerek, varlı-ğını Türk varlığına armağan eden, yolunu Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığı ile aydın-latan, ihtiyaç duyduğu her durum ve koşulda devletinin yanında olan Türkiye sevdalılarının kuruluşudur.
Türk Eğitim-Sen’in her türlü denge hesabına kapılarını kapattığını ve eğitimde yozlaşmaya karşı mücadele verdiğini söyleyen Terzi, “Eğitim çalışanlarının şahsiyetini örselemiyoruz, çalışanları tehdit ederek ya da onlara makam, mevki vadederek üye olmaları yönünde telkinde bulunmuyoruz; sadece adam gibi sendikacılık yaparak üye sayımız çok şükür ki bugün tam 251 bin 809’a ulaşmıştır. Bu başarı, Türk Eğitim-Sen’in markalaşan isminin, tezahürüdür”
Dur durak demeden dava arkadaşlarımızla, emektarlarımızla birlikte 30 yılı devirdik.
Geçmişi unutmayan, geçmişten aldığı feyz ile Türk memur hareketine artı değer katan, yüzünü gele-ceğe dönen Türk Eğitim-Sen’in her kademedeki yönetici ve temsilcisine ve üye olarak sendikamızdan desteğini esirgemeyen eğitim çalışanlarına şükranlarını sunan Şube Başkanı Terzi, “Dur durak demeden dava arkadaşlarımızla, emektar-larımızla birlikte 30 yılı devirdik. Kuruluşumuzdan bugüne kadar kutsal hak mücadelemize emek veren tüm arkadaşlarımızdan Allah razı olsun. Kutlu davamızın 30’uncu yılı övünç kaynağımızdır. 7. Dönem Toplu Sözleşme Görüş-melerinde yetkili sendika olarak o masaya oturmaya namzetiz. Eğitim çalışan-larının büyük bir güvenle arkasına yaslandığı Türk Eğitim-Sen’in kuruluşunun 30’uncu yılında yetkiye doğru koştuğunu söyleyen Terzi, son bir yılda 64 bin yeni üye kaydettiklerini ve 37 bin 921 net üye artışı ile 2022’de sayısını en çok artıran sendika olduklarını bildirdi. Terzi, “En büyük arzumuz, 7. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmelerinde kamu çalışanlarını gerçek anlamda temsil edebilmektedir. Sözde yetkili konfederasyonun yetersiz-likleriyle kamu çalışanların kayıplarının her yıl arttığı, enflasyona ezdirildiği, bugün gelinen noktada kiralarını, faturalarını dahi ödeye-mediği göz önüne alındığın-da; toplu sözleşme masa-sında kazanım odaklı hareket eden, ülkemizin üreten kesimi olan çalışan-ların hak ve menfaatlerini gözeten, iktidarlar karşı-sında sağlam duruş sergi-leyen, sendikaların varlı-ğına her zamankinden çok ihtiyaç vardır.
İşverenin hak ve men-faatlerini, çalışanların kazanımlarından fazla düşü-nenlerle, geleceği öngöremeyip, çalışanı yarı yolda bırakanlarla işimiz olmadı, olamaz
Biz her zaman alanlarda olduk. Korkmadan talep-lerimizi gündeme taşıdık. Çalışanlar ile omuz omuza mücadele yürüttük.
Liyakatin, adaletin, ehliyetin hâkim olabilmesi için her türlü müdahaleyi ortaya koyduk. Devlet dışındaki yapılarla hemhal olanlarla, ilişkilerini taze tutmaya yeltenenlerle ve bu yolla makam, mevki edinen-lerle, edindiği makamları da eğitime ve eğitim çalışan-larına hizmet için değil, bağlı bulunduğu yapılara kulluk için kullananlarla her daim mücadele ettik.
Kazandığımız davalar ile Türkiye’nin gündemini belirledik.
Bir gün doğru dediğimize, ertesi gün yanlış demedik. 30 yıl boyunca olduğu gibi Ağrı’da ne dediysek Edirne’de aynısını söyledik. Hakkari’de haykırdığımızı İzmir’de de dile getirdik.
Eğitim çalışanları emin olsun ki; Türk Eğitim-Sen her durum ve koşulda eğitim çalışanlarının yanında duran gerçek sendikacılığın adresi olmaya ve mensubu olmak-tan gurur durduğumuz büyük Türk milletinin tercümanı olmaya, milli bir sivil toplum kuruluşu olarak ses vermeye devam edecektir.”ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı