Son Dakika

Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi,

“Yakın zamanda revize edilmiş yeni bir teklif bekliyoruz

6. Dönem toplu söz-leşme görüş-melerinin bugünkü oturumunda hükümet tarafı kamu çalışanlarına yönelik ilk zam teklifini açıkladı. Buna göre, 2022 yılı için yüzde 5+6 2023 yılı için ise 6+6 teklif sunuldu. Teklifin ardından basın top-lantısında değerlendirmelerde bulu-nan Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, “Hükümet bugün ilk teklifini masaya getirdi.
Uzun yıllardır beklediğimiz 3600 ek göstergenin bir takvime bağlanması noktasındaki ifade-lerini önemsiyoruz. Sözleşmeli arkadaşlarımızın kadroya geçirilmesi noktasındaki talebimizin olumlu karşılanmasını ve bu masada çözülmesi yolunda yapılan açıklamaları kıy-metli buluyoruz.
Yardımcı hizmetli arkadaşlarımızın kadroya alın-ması, bayram ikramiyesi, vergi dilimleri gibi 51 mad-deden oluşan tekliflerimizle ilgili müzakereler ise devam ediyor.
Yakın zamanda revize edilmiş yeni bir teklif bekliyoruz
Hükümetin verdiği teklifi Türkiye Kamu-Sen olarak yeterli bulmuyoruz.
Şu an itibariyle gerçekleşen enflasyon yüzde 19 iken bir sonraki yıl için yüzde 11’lik bir ücret artışı teklif etmek hakkaniyetli değil.
Bu tekliflerin üst düzeyde yeniden revize edilmesi, bizim beklentilerimizi karşılayacak, memurun emek-linin yaşamış olduğu ekonomik sıkıntılara çare olacak bir ücret artışı bekliyoruz. Teklif edilen rakamın bizim tarafımızdan kabul görmesi mümkün değil.
Yakın zamanda yeni bir teklif bekliyoruz.
20 milyon insanı ilgilendiren bu sürecin uzlaşmayla sonuçlanmasını temenni ederiz
Önümüzdeki yıl hedeflenen enflasyonun hiçbir zaman bu ülkede tutmadığını hepimiz biliyoruz. Eko-nomik sıkıntılarımızı giderecek 2. Teklifi bekliyoruz. Mali konular dışındaki taleplerimizle ilgili de mutlaka mesafe alacağımızı düşünüyoruz. O müzakereler de devam ediyor.
İnşallah 6 milyon memur ve emekliyi, 20 milyon nüfusumuzu ilgilendiren toplu sözleşmenin uzlaşmayla sonuçlanmasını temenni ederiz.
Bu durum kamu işveren tarafının elinde olan bir şey. Refah payı uygulamasını da bu sene uygulamaya geçirmemiz lazım.
Dün yapılan toplu sözleşmede hizmet zammı diye refah payı uygulaması getirildi. Geçmiş yılların telafisinin karşılanması noktasında istediğimiz 600 lira seyyanen zammın da hayata geçirilmesini istiyoruz.
Bu sürece kadar yaşananları Konfederasyon olarak Başkanlar Kurulu toplantımızda değerlendireceğiz. Hükümetin mevcut teklifi revize etmesi noktasında da çağrılarımızı hem sosyal medya aracılığıyla hem de alanlarda tüm illerimizde bir kez daha sürdüreceğiz” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı