GÜNCEL HABER

Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, “SORUMLULUK HEPİMİZİN”

Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, “SORUMLULUK HEPİMİZİN”

Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, “SORUMLULUK HEPİMİZİN”

Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, “Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, Bilim Kurulu tavsiyeleri doğrultusunda telafi eğitiminin uzaktan eğitim marifetiyle yürütülmesi ve yüz yüze eğitime ise 21 Eylül’de geçilmesi kararlaştırıldı”
Hiç şüphesiz önceliğimiz öğrencilerimizin ve toplumun sağlığıdır diyen Terzi; “Ancak gözden kaçırılmasın ki, 21 Eylül’de okullarımızı açabilmemizin önkoşulu, tüm toplumun salgın tedbirlerine uymasına bağlı olacaktır. Aksi takdirde benzeri sıkıntıların yaşanması kuvvetle muhtemeldir. Yani Sorumluluk hepimizin” şeklinde konuştu.
24 AĞUSTOS MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMI DA ERTELENMELİ YA DA ONLINE YAPILMALIDIR!
Terzi; “Salgın riskinin yüksek olması nedeniyle okulların açılması 21 Eylül’e ertelendiğine göre, Milli Eğitim Bakanlığı 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimini güncelleyerek, 24 Ağustos’ta yapılacağı duyurulan Mesleki Çalışmaları da ötelemeli ya da Haziran’da olduğu gibi online gerçekleştirilmesi talimatını vermelidir.
Çünkü yaklaşık 1 milyon öğretmenimizin de okullarımıza sokulması benzeri yüksek bir riski ortaya çıkarmak olacaktır.
Sayın Bakan Ziya Selçuk’un Haziran’da olduğu gibi şimdi de gerekli talimatı vererek endişeleri gidereceğine inanıyoruz” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı