Son Dakika

Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi,

Eğitim çalışanları 29 yıldır güvende”

Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Türk Eğitim-Sen’in 29’uncu kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Terzi mesajında şunları kaydetti: “Bun-dan 29 yıl önce 18 Haziran 1992’de kurul-muş olan ve mensubu olmaktan büyük şeref duyduğumuz Türk Eğitim-Sen, hiç-bir denge hesabı gütmeden her durum ve şartta eğitim çalışanlarının yanında saf tutmuş, ülkemizin ihtiyaç duyduğu her zaman cesaret ve adanmışlıkla top-lumumuz adına ses olmayı ilke edinmiştir. Geçmişten günümüze emekleriyle Türk Eğitim-Sen’i her daim büyük kılan her kademedeki yönetici ve temsilcimize ve üye olarak sendikamıza güç veren bütün eğitim çalışanlarına şükranlarımı sunu-yorum.
Eğitimi ve eğitim çalışanlarını ilgilendiren her gelişmede etkin ve öncü olan, ilkeli sendikacılığın adresi, milli sivil toplum kuruluşu Türkiye’nin sendikası Türk Eğitim-Sen’in 29. kuruluş yıldönümü kutlu olsun” dedi.
Başkan Terzi, Türk Eğitim-Sen’in yıllardır türlü zorluklar ve engellemelere rağmen sürekli ve istikrarlı bir şekilde büyüyerek bugün Türkiye’nin en etkin sendikası olduğunu Türk memur sen-dikacılığının kutup yıldızı haline geldiğini bildirerek, “Kurulduğumuz tarihten bu yana sendikamızın sergilediği sendikal mücadele her türlü övgü ve takdire şayandır.
Bize ne mutlu ki, sadece üye-lerinin değil tüm eğitim çalışanlarının takdirini kazanmış, beğeniyle takip edilen, kararlı ve ahlaklı sendikacılığın yolbaşçısı olmuş bir ocağın mensuplarıyız.
Türk Eğitim-Sen olarak; ne kimseyi tehdit ettik, ne ahlaksız tekliflerle çalışanları işleriyle inandıkları arasında tercihe zorladık, ne de eğitim çalışan-larından aldığımız gücü politik ya da ideolojik emellere tahvil ettik. Her daim yönümüz eğitim çalışanlarının beklentile-rine, yüzümüz de eğitim çalışanlarına dönük oldu.
Sendikal istikametimizi belirleyen unsur her zaman temsil ettiğimiz eğitim çalışanlarının kazanımları oldu, asla siyasi konjonktürün rüzgarları duruşumuza istikamet tayin edemedi.
Bu niteliğimizle de eğitim çalışanları için hep güven ka-pısı olduk.” diye konuştu.
Türk Eğitim-Sen’in bugünlere ulaşmasındaki en önemli hususun, hak mücadelesinde gösterdiği adam gibi tavrın ve eğitim çalışanlarına verdiği bu güven olduğunu kaydeden Terzi, “İlkeli, mücadeleci ve ahlaklı sendikacılığın adresi Türk Eğitim-Sen, bu yıl salgın koşullarına rağmen 12 bin 613 yeni üye kaydı ile üye sayısını artıran tek sendikadır. Toplam 213 bin 888 üyemiz bizlere inanmış, bizlere güvenmiştir.
Onların bu güvenine sadık kalmak ve emanetlerine sahip çıkmanın en temel sorumluluğumuz olduğunu biliyoruz.
Sadece mali, özlük ve sosyal haklar alanındaki mücadelesiyle değil, milli bir sivil toplum kuruluşu olma özelliğinin de hakkını veren Türk Eğitim-Sen, Anaya-samızda ifadesini bulan temel değerlerimize yürekten bağlı şekilde ‘Türkiye sevdamız ekmek için kavgamız’ diyerek memleket sevgisini önceleyerek yürümeyi sürdürecektir” dedi.
Türk Eğitim-Sen’in eğitim hayatına getirdiği ‘ilk’ler ile diğer sendikalara da örnek olduğunu ifade eden Terzi şun-ları kaydetti: “Eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal hak-larını geliştiren, çalışma barışını sağlayan, haksızlıklarla mücadele etmek için hukuk zemininden çıkmadan her türlü eylem ve etkinliğe imza atan sendikamız, örgütlü hak mücadelesinin yılmaz savunucusudur.
Unutulmamalıdır ki; bizi bir arada tutan inandıklarımız, değerlerimiz, ilkeli mücadelemiz, hak ve adalet eksenli bir yürüyüşle yepyeni bir gelecek yaratma iradesidir. İnanı-yorum ki, Türk Eğitim-Sen’e güç veren üyelerimizle birlikte ülkemizin daha güzel ve kutlu geleceğine beraberce sahip çıkacak, yolumuzu aydınlatan değerlere ve hedeflediğimiz ülküye sıkı sıkı sarılarak yorulmadan yürüyüşümüze devam edeceğiz.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.