Son Dakika

Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcıları Musa Akkaş ve Fuat Yiğit Amasya’yı ziyaret etti

Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcıları Musa Akkaş ve Fuat Yiğit Amasya'yı ziyaret etti

Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcıları Musa Akkaş ve Fuat Yiğit Amasya’yı ziyaret etti.
Türk Eğitim Sen Amasya Şube Yönetimi ile birlikte Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Coşkun’u ziyaret eden Genel Başkan Yardımcıları daha sonra Türk Eğitim Sen sendika hiz-met binasına geçerek Yönetim Kurulu üyeleri ve İLKSAN Merkez İlçe delege adayları Hasan Hüseyin Aktaş ile Yavuz Kalleci’nin de katılımıyla istişare toplantısı gerçekleştirdiler.
Gündeme dair açıklamalarda bulunan Genel Başkan Yardımcısı Musa Akkaş, “Türk Eği-tim Sen’in arzusunun eğitim öğretimin, sağlıklı ortamlarda kesintisiz sürdürülebilmesidir. Bu konuda MEB’in olağanüstü bir gayette olduğunu gözlemliyoruz. Tüm eğitim çalışan-larının aşılanması konusunda gecikme olmuştur. Bir an önce eğitim çalışanlarının aşıları ta-mamlanmalıdır.
Türk Eğitim Sen, yanlışları eleştirirken yapılan başarılı çalışmaları da övebilen bir sen-dikadır.
1933 yılından itibaren okullarımızda okutulan Öğrenci Andı’nın yeniden okutulması için hukuki süreci sonuna kadar devam ettireceğiz.
3 Nisan’da ülke genelinde yapılacak İLKSAN seçimlerini çok önemsiyoruz. Tüm İLKSAN üyelerini İLKSAN’a sahip çıkmaya, oylarını İLKSAN’ı kapatacaklarını ilan edenlere değil, ge-liştirip yaşatacak Türkiye sevdalısı Türk Eğitim Sen adaylarına vermelerini istiyoruz. İLKSAN, Türk Eğitim Senli yöneticilerle tıkır, tıkır işleyen, emeklilik ve Sosyal yardımlarını geciktirmeden ödeyebilen örnek bir sandık haline gelmiştir. Büyümüştür, cazibesi art-mıştır. Bu yüzden kapanmalıdır diyenlerin bu kez iştahları kabarmıştır. İLKSAN üyelerinin kötü niyetlilere fırsat vermeyeceğine yürekten inanıyoruz.
Amasya Merkez İlçede Hasan Hüseyin Aktaş, Yavuz Kalleci, Suluova’da Sadullah Kır-bıyık, Merzifon’da Erol Yalçın, Taşova’da Gülahmet Yolaçan, Göynücek’te Arif Arduç ve Hamamözü’nde Handan Güler Amasya İLKSAN delege adaylarımızdır. Bütün adaylarımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı