Son Dakika

Türk Eğitim-Sen’in bir kez daha güven tazeledi

Türk Eğitim-Sen'in bir kez daha güven tazeledi

Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, İLKSAN İlçe Temsilcisi seçimleri 19.06.2021 tarihinde yapıldı.
Seçim sonuçları Türk Eğitim-Sen’in bir kez daha güven tazelediğini ortaya koydu dedi.
Terzi, “Amasya İl Geneli 8 İLKSAN Delegesinin 5 tanesini Türk Eğitim Sen üyesi adaylar kazanmıştır.
Bu durumda İLKSAN Genel Merkezinde Amasya’yı tem-sil edecek 2 İl Delegesinin ikisinin de Türk Eğitim Sen üyesi Delegelerimizden olması kesinleşmiştir. Yani Amasya Eğitim Çalışanları, yalana iftiraya prim vermemiş, ‘İLKSAN emin ellerde’ demiştir.
19 Haziran 2021 tarihinde yapılan seçimlerde kazanan İLKSAN Delegelerimiz Amasya Hasan Hüseyin Aktaş, Merzifon Erol Yalçın, Suluova Sadullah Kırbıyık, Taşova Gül Ahmet Yolaçan, Göynücek Arif Arduç şeklinde oluşmuştur.
Eğitim çalışanları çok net bir şekilde İlksan Emin Ellerde diyerek bir kez daha Türk Eğitim Sen’e olan güvenlerini ortaya koymuşlardır.
Tercihleriyle, istikametimize onay veren kıymetli meslek-taşlarımıza teşekkür ediyorum.
Oy veren ya da vermeyen tüm İLKSAN üyeleri emin olsun ki; arkadaşlarımız, 1996’dan beri olduğu gibi, önü-müzdeki dönemde de emanet-lerine sahip çıkmayı sürdürecektir. Meslektaşlarımızın alın teri olan birikimleri, yine ve yalnız onlar için hizmete dönüşmeye devam edecek. Bugün yapılan seçimle, İLKSAN’ın kaynakları ve imkanları üzerine hesap yapanların hevesleri bir kez daha kursaklarında kaldı. Evet, bugün bir defa daha görüldü ki, eğitim çalışanları hür iradeleriyle tercih yapma imkanına sahip olduğunda, aklı selim tavır, tokat gibi biri-lerinin yüzünde patlıyor.
İLKSAN üyelerinin aklıyla alay edercesine “Bağımsız adayları destekliyoruz” yalanıyla ortalıkta endam edenlerin foyaları bugün seçim mahal-lerinde ortaya çıkmıştır. 355 sendika yöneticisini aday gös-teren, esir aldıkları okul ve milli eğitim yöneticileriyle eğitim çalışanlarını baskı altına alan, kamunun tüm imkan ve gücünü babalarının malı gibi tepe tepe kullanan, sonuç almaya yönelik her türlü iftira, yalan ve tezgaha sarılan “yoksunlar” bugün boylarının ölçüsünü aldılar! İLKSAN üyeleri, kendilerini kandırmaya çalışanlara bugün bariz şekilde dedi ki; “Gizli oy açık tasnif ile yapılan bu seçimde irademize ipotek koyamayacaksınız, İLKSAN’ın karar alma sürecinde size yetki vermiyoruz.”
İşte bu kadar! Ne yaparsanız yapın, işte bu kadarsınız! Eğitim çalışanları, vicdanları ve hür iradeleriyle noktayı koymuştur: İLKSAN emin ellerde Hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı