Son Dakika

Türk milleti devletiyle birlikte bir bütündür”

Ak Parti Amasya Merkez İlçe Başkanı Av Galip Uzun, 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı yayımladı.
Galip Uzun mesajında şu ifadelere yer verdi;Türk Milletinin, vatanının işgal edildiği bir dönemde işgalci güçlere karşı verdiği onurlu mücadeleyi zaferle sonlandırmasının 99. yıl26 Ağustos’ta başlayan ve dönemin şartları içerisinde askeri kuvvetlerimizden kat kat sayı ve silah üstünlüğü olan bir ordu karşısında 30 Ağustos 1922 tarihinde Başkomutanlık Meydan Savaşı ile eş-siz bir zafer kazanılarak vatan toprak-larımız kurtarılmış, bağımsızlık ve istiklalimizden hiçbir zaman vazge-çilemeyeceği bir kez daha bütün dün-yaya ilan edilmiştir.
Vatan sevgisi ve üstün cesaretiyle kanının son damlasına kadar vatanını savunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün komutasındaki ordumuzun kazandığı bu şanlı zafer, Milletimizin, birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü tehdit ve saldırı karşısında kenetlenerek hiçbir gücün, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun birliğinin ve bağımsızlığının elinden almasına fırsat verme-yeceğinin simgesi olmuştur.
Demokrasiye ve milli iradeye ka-rşı, 15 Temmuz akşamı girişilen büyük ihanette de görülmüştür ki, ’30 Ağustos Ruhu’ kaybedilmemiştir. Tarihinden ve inancından aldığı so-rumlulukla meydanlara inen mil-yonlar, demokrasiye ve milli iradeye ölümü pahasına sahip çıktıklarım gös-termişlerdir.
Türk milleti devletiyle birlikte bir bütündür, bizi diğer milletlerden ayırt eden de vatana sonuna kadar bağlılık ve bağımsızlık tutkusudur; inanç, azim ve kararlılıkla enerjimizi ülke-mizin kalkınması ve insanımızın iyiliği için gösterdiğimiz gayrettir. Türk Milletinin 30 Ağustos’ta ordu-suyla tek bir yürek haline gelerek gösterdiği olağanüstü kurtuluş mücadelesi ile ülkemiz dünya millet-ler ailesi arasındaki saygın yerini korumuş ve şanlı bayrağımız gönlerde özgürce dalgalanmaya devam etmiştir. Milletçe birlik ve beraberlik içinde elde ettiğimiz başarılar, ülkemizin yolunun açık olduğunun en somut göstergesidir.
Her 30 Ağustos, Türkiye Cumhuriyeti’nin milli ira-desinin ışığında lider bir ülke olma yolundaki kararlı mücadelesinin de rehberidir.
Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin, silahlı kuvvet-lerimizin kahraman men-suplarının ve tüm Amasyalı hemşerilerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, başta ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı uğrunda kanlarını akıtan şehitlerimize, aramız-da olmayan gazileri-mize Allah’tan rah-met, hayatta olan gazilerimiz ile şehit ailelerimize de sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.”şeklinde konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı