Son Dakika

“Türk Milletinin Şanlı Tarihindeki en önemli dönüm noktasıdır.”

Amasya Baro Başkanı Av. Bahadır Tekeş’ten Cumhuriyet Bayramını paylaştığı mesaj ile kutladı. Tekeş, Cumhuriyetin 98. Yıldönümünü; ”Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98. yıldönümünü büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz. Amasya Tamimi ile başlayan Kurtuluş Savaşı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milletimizin azim ve kararlığı ile destanlarla dolu bir zaferle sonuçlanmıştır. Bu zafer sonucunda Vatanımız ve Cumhuriyet bizlere armağan edilmiştir. Cumhuriyetin ilanı, Türk Milletinin Şanlı Tarihindeki en önemli dönüm noktasıdır. Türk Milletinin Cumhuriyeti sonuna kadar yaşatma azmi ve iradesi tüm zorlukların aşılmasında bizlere rehber olacaktır.
Ülkemizin ortak geçmişini paylaşan, tasada ve sevinçte bir olan fertleri olarak Cumhuriyetimizin kazanımlarına sahip çıkmak asli görevimizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Aziz Milletimizin Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize sağlık ve huzur dolu ömürler diliyorum.
Ne mutlu türküm diyene!” diyerek kutladı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı