Son Dakika

Türkiye Kamu Sen Amasya Şube Başkanı Şemsettin Dümen,

“Tedbirli olmazsak salgını durdurmak çok daha uzun sürebilir”

Türkiye Kamu Sen Amasya Şube Başkanı Şemsettin Dümen,-Tedbirli olmazsak salgını durdurmak çok daha uzun sürebilir.
Geçen sene bilinme-yen bir düşmana karşı savaş veriyorduk. “dedi
Türkiye-Avrupa Bir-liği (AB) Karma İstişare Komitesi (KİK) Türkiye kanadını oluşturan; TÜRKİYE KAMU-SEN, HAK-İŞ, MEMUR-SEN, TESK, TÜRK-İŞ, TİSK, TOBB ve TZOB, ortak açıklama ile koronavirüse karşı aşılanma çağrısı yaptı
Sevdiklerimizi koru-mak için aşı olmamız gerekiyor diyerek ortak açıklamayı yapan Türkiye Kamu Sen Amasya Şube Başkanı Şemsettin Dü-men, “Bizler Türkiye’nin, işçi, çiftçi, işveren, me-mur, esnaf, tüccar, sanayici ve üreticilerini temsil eden sendikalar ve meslek örgütleriyle. Son zamanlarda korona virüs kay-naklı vaka sayıları yeniden tedirgin edici seviyeye ulaşmıştır. Tedbirli olmazsak salgını durdurmak çok daha uzun sürebilir.
Geçen sene bilinmeyen bir düşmana karşı savaş veriyorduk. Hastalığın etkilerini bilmiyor, tedavi yön-temleri hakkında çok sınırlı bilgilerle hareket ediyorduk.
Bilim insanlarının özverili çalışmaları sayesinde tedavi yöntemleri geliştirildi. Salgını sona erdirilecek en büyük umut olan aşı devreye girdi.
Aşıların kullanıma girmesi salgınla mücadelede en büyük faktördür. Salgına karşı önlem almak, aşı olmak bireysel duyarlılık olduğu kadar aynı zamanda bir toplumsal sorumluluktur.
Eğitim, iş ve sosyal hayatın sekteye uğramaması için aşı olmazsa olmaz gereklilik haline gelmiştir. Zira henüz toplumsal bağışıklığı elde etmiş değiliz. En az iki doz aşı olmadan da bağışıklık elde edilemiyor.
Şu an aktif vakalarımızın ve hastanelerde yatan hastalarımızın çok büyük kısmı aşısı tamamlanmamış kişilerden oluşuyor.
Kısıtlama günlerine geri dönmeyi istemiyoruz.
Dolayısıyla birinci önceliğimiz, tüm vatandaşlarımızın sorumlu bireyler olarak tedbirlerini alması ve aşı olarak topluma karşı ödevini yerine getirmesidir.
Sevdiklerimizi korumak için aşı olmamız şart. 50 yaş üzeri vatandaşlarımızı bir an evvel 3. doz aşılarını olmaya, iki doz aşı olmamış vatandaşlarımızı da ikinci aşılarını yaptırmayan davet ediyoruz.” şeklinde konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı