Son Dakika

Türkiye Şeker Sanayi İşçileri Sendikası (Şeker-İş) Amasya Şube Başkanlığı’na Bahtiyar Keskin yeniden seçildi

Türkiye Şeker Sanayi İşçileri Sendikası (Şeker-İş) Amasya Şube Başkanlığı’na Bahtiyar Keskin yeniden seçildi

Amasya Şeker Fabrikası’nın işçi ye-mekhanesinde 02.03.2021 Salı günü yapılan 21. olağan genel kurul toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı.
Divan başkanlığı seçimi ve Yönetim ve de-netim kurulu faaliyetlerinin ibra edilmesinin ardından bir konuşma yapan Bahtiyar Kes-kin, birlik ve beraberlik içersinde yönetim ku-rulu üyeleri ile birlikte arkadaşlarının hep ya-nında durduklarını, bundan sonra da dur-maya devam edeceklerini belirterek, “Arkadaşlarımızın sorunlarını çözme nok-tasında hayli gayret sarf ettik. Gelecek 4 yıl içinde de birlik ve beraberlik içersinde bu fabrikanın bacasının tütmesi ve sizler için yönetimim ile birlikte hizmet edeceğiz. Rab-bim bizleri sizlere karşı mahcup etmesin” dedi.
Şeker-iş Genel Başkanı İsa Gök ise, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Sendika olarak şeker sanayide çalışan tüm işçilerinin hak-larını koruma mücadelesinden hiçbir zaman taviz vermediklerini de belerten Gök; “Çalışma hayatının çok sorunları var, hep birlikte yaşayıp görüyoruz. Hak arama mü-cadelemizde çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Ül-kemizin sorunları var. Dünyanın sorunları var. Bizler aynı tabaktan çeşitli siyası görüş-lerle veya kimliklerle bu ülkenin vatandaşları olarak aynı çanakta yemek yemeye devam edeceğiz. Onun için bir birimizi kırmadan, dökmeden empati yaparak bir birimize baskı yapmadan tartışmamız gerekir. Bu vesile ile yapılacak 21. olağan genel kurulu topan-tımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından seçimlere ge-çildi. Seçimlere 111 delegeden, 103’si katıldı. Tüm delegenin oyunu alan ve tek başkan adayı olarak seçimlere katılan Bahtiyar Kes-kin, ikinci kez Şeker-İş Amasya Şubesi Baş-kanlığına seçildi. Yapılan seçim sonucunda ise idari sekreterliğe Rasim Kaya, Mali sek-reterliğe Salih Arabacı, yönetim kuruluna Sü-leyman Göktaş ve Sebahattin Kuzucu seçildiler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.