Gündem

TÜRKİYE’DE TEK AMASYA’DA MESLEK

Türkiye geneli Liseler arası IMSEF MATH & COMPUTER yarışmasında, Amasya Şehit Gültekin Tırpan Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi projesi kabul edilerek finale kalmayı başaran tek Meslek Lisesi oldu.
Amasya Şehit Gültekin Tırpan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Fatih Rüştü Aksoy’un Bilişim Teknolojileri öğretmeni Serkan Kaya danışmanlığında hazırladığı Flower Of Life isimli proje İzmir’de düzenlenen IMSEF (International Music ScienceEnergyEngineeringFair) yarışmasında Matematik & Bilgisayar kategorisinde finalist olarak seçildi. Türkiye geneli katılımın sağlandığı yarışma kategorisinde 13 farklı proje bulunuyor.
Proje danışmanı Serkan Kaya ve öğrenci Fatih Rüştü Aksoy, toplamda 350 proje arasından sıyrılarak “Flower of Life” adlı projeyle yarışmaya katılarak Finale katılma hakkını kazandı.
Yarışmanın amacı bilim dilinin genç yaşta öğretilerek dünya çapında aynı yaş grubunu bir araya getirmek, bilimsel ve kültürel paylaşımlar yapmak, küçük yaşta farklı sanat dallarına yeteneği olan çocukları keşfetmek ve yeteneklerinin ortaya çıkmasını sağlayarak “geleceğin bilim insanlarını” ve “geleceğin sanatçılarını” yetiştirmek olarak belirlenmiştir.
Okul Müdürü Niyazi Şişik, “Yarışma Finalinin sonucunda dünya genelinde 40’a yakın organizasyonda Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanacağını arzu ettiğimiz; Fen Liseleri, Bilim Sanat Merkezleri ve özel okullar gibi projeye dayalı eğitim veren okullar arasında örnek projesiyle finallere katılmayı başaran tek meslek lisesi olma özelliği taşıyan Amasya Şehit Gültekin Tırpan Mesleki Teknik ve Anadolu Lisemiz öğrencilerini ve öğretmenlerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.