Son Dakika

ÜÇOK’TAN HİCRİ YILBAŞI VE MUHARREM AYI MESAJI

Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, “Hicri takvimin başlangıcı olan Muharrem ayı, birlik, beraberlik, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma gibi toplumsal bağlarımızı ve bizleri birbirimize bağlayan müstesna günlerdendir” dedi.
1443. Hicri yılbaşı ile Muharrem Ayı’nın ilk günü olması münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Belediye Başkanımız Fatih Üçok, “İslam tarihinde önemli bir yere sahip olan ve hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem ayına kavuşmanın manevi huzuru içerisindeyiz. Müslümanlar için bir milat olan Hicret, Allah’a ve onun kutlu elçisi Rahmet Peygamberi’ne gönülden bağlılığın bir ifadesi, hakka, hakikate, ilme, irfana ve medeniyete yapılan yolculuktur.Muharrem Ayı, ilahi bereket ve feyzin yanı sıra, zulme boyun eğmeyen, adaletin ve doğ-ruluğun yanından ayrıl-mayan Peygamberimizin sevgili torunu Hz. Hüseyin’in Kerbela’da şehit edilmesi hüznünü de barındırmaktadır.
Kerbela’da acımasızca şehit edilen Peygamberimizin torunu Hz. Hüseyin ve yakınlarının haksızlığa ve zulme karşı onurlu dire-nişleri, doğruluk adına samimi yürüyüşleri, bu matem ayında bütün mü-minlerin gönüllerinde unu-tulmaz izler bırakmıştır. Tarihte yaşanmış ve geri dönüşü olmayan böyle acı olayları tasvip etmek mümkün değildir.
‘Ehli Beyt’i sevmek Peygamber Efendimizi sev-mek’ demektir. Huzurlu bir toplum halinde yaşa-yabilmek, yüce dinimizin bize öğrettiği karşılıklı sev-gi ve saygıya dayalı kar-deşliği, birlik ve beraberliği korumakla mümkündür. Bu duygularla Muharrem ayının birlik ve kardeşlik duygularının daha da geliş-mesine ve dünya üzerinde barış ve mutluluk tohum-larının yeşermesine vesile olmasını diliyor, bereket ve feyzin, ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı böy-lesine güzel bir aya gir-menin sevinci ve mutlu-luğu ile Milletimizin, Suluovalı hemşerilerimin ve İslam aleminin Hicri 1443’üncü yılını en içten dileklerimle tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz edi-yorum” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı