Gündem

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERE DE NÖBET GÖREVİ VERİLSİN!

Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi,Ücretli Öğretmenlere de Nöbet Görevi Verilsin.”dedi
Ekonomik olarak sıkıntıya mahkum edilmiş ücretli öğret-menlere de katkı olması ama-cıyla nöbet görevi verilebile-ceğini söyleyen Kamil Terzi“Hem öğretmenlerimizin angarya görevlerle meşgul edilmemesi hem de zaten ekonomik olarak sıkıntıya mahkum edilmiş ücretli meslek-taşlarımıza katkı olması ama-cıyla ücretli öğretmenlere de nöbet görevi verilmelidir.” dedi.
Başkan Kamil Terzi açıklamasında şunları söyledi:
“Geride bıraktığımız öğretim yılında 86.068 ücretli öğretmen görevlendirildi.
Bu yıl sayının daha fazla olacağı kuvvetle muhtemeldir.
Bu meslektaşlarımız, ek ders ücreti karşılığı görev yapmak-tadır. Okullarımızdaki nöbet görevleri karşılığında da ek ders ücreti ödenmektedir. Dolayısıyla ücretli öğretmenlerimizin de ek ders ücreti mukabili nöbet görevini ifa etmelerinde bir engel olma-malıdır.
Öyle okullarımız vardır ki, okulun öğretmen sayısının neredeyse yarısı ücretli görev-lendirmelerden oluşmaktadır. Bu okullarımızda nöbet görevleri büyük sorun oluşturmaktadır. Öğretmenlerimiz, birden fazla nöbet görevine ücret alamadık-ları için angarya ile karşı karşıya kalmaktadır.
Dolayısıyla hem öğretmen-lerimizin angarya görevlerle meşgul edilmemesi hem de zaten ekonomik olarak sıkıntıya mahkum edilmiş ücretli meslektaşlarımıza katkı olması amacıyla ücretli öğretmenlere de nöbet görevi verilmelidir.
Mebi bu konuda ivedilikle düzenleme yapmaya davet ediyoruz.”ifadelerini kullandı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.