Son Dakika

Ücretsiz su yüklemeleri 24 Nisan- 22 Mayıs arası yapılacak

Ücretsiz su yüklemeleri 24 Nisan- 22 Mayıs arası yapılacak

Ruhsat ve Denetim Müdürü Keriman Kutsal, “Abonelerimizin belediyemizin sağladığı bu imkandan yararlanmaları için 24 Nisan ve 22 Mayıs tarihleri arasında yükleme yapmaları gerekiyor” dedi.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı tarafından geçen yıl olduğu gibi bu yılda ramazan ayının birinci gününden 30’uncu günü ve bayram günleri de dahil olmak üzere tüm vatandaşlardan su ücreti alınmayacak. Ücretsiz su yüklemesi için abonelerden sadece 6 TL vergi ücreti tahsil edilecek olup, kartlı sayaç kullanan vatandaşların mağdur edilmemesi için su kartlarına 25 ton ( 111 TL) tutarında su yüklemesi yapılacak. Kartlı aboneler de böylelikle bu hizmetten faydalanmış olacak.

“Ön ödemeli kartlı sayaçlı mesken ve iş yeri abonelerinin, kartlarını getirerek 6 lira vergi ödemesi karşılığı, 25 ton suyunu yükletebileceklerini belirten Ruhsat ve Denetim Müdürü Keriman Kutsal konuyla ilgili şunları söyledi;

“Abonelerimizin belediyemizin sağladığı bu imkandan yararlanmaları için 24 Nisan ve 22 Mayıs tarihleri arasında yükleme yapmaları gerekmektedir. Normal okumalı abonelerimizin ise Ramazan ayında sarfiyat miktarına bakılmaksızın, sadece bir sonraki Haziran Ayı faturalarına 5.90 lira vergi ücreti yansıtılacak” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.