Son Dakika

Ülkem Parti Başkanı Murat Köse;18 Mart Çanakkale Zaferi Anma Mesajı

Ülkem Parti Başkanı Murat Köse;18 Mart Çanakkale Zaferi Anma Mesajı

SE,“18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümü dola-yısıyla bir mesaj yayımladı.
Murat Köse gazetemize yaptığı açıklamada;“Çanakkale Türk Milletinin kül-lerinden yeniden doğduğu bir destandır. Çanakkale destanı, bir milletin bütün dün-yaya karşı onurunu, şerefini, namusunu ve bağımsızlığını kanının en son damlasına kadar nasıl koruduğunu gösteren emsalsiz bir şahlanış destanıdır. “Dünya ülkelerinin yarısının tarihi 100 yılı bulmazken, Çanak-kale Zaferi’nin 106’ıncı yıldönümü, büyük milletimizin bin yıllara dayanan tarihi içinde bir şereftir. Kutsal vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin Şehitler Gü-nü’nü onurla yad ettiğimiz bugünde, tarihi şan ve şerefle dolu büyük milletimizin eşi-ne rastlanmayan bir kahramanlık destanı yazarak elde ettiği Çanakkale Zaferi’nin 106’ıncı yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Yokluktan, imkansızlıktan, umutsuz-luktan bir milli şahlanış destanı yazmış kahraman atalarımız. Hüzünlüyüz. Milleti-mizin en genç, en eğitimli, en üretken yüz binlerce insanın kanını bu destana mü-rekkep yapmış, şehadet şerbetini içmiş. Savaş tarihçileri belirtiyor ki; dünya tari-hinde, vatana duyulan sevgi ve bağlılığın bu kadar derinden, yalın ve samimi yaşan-dığı bir başka savaş daha olmamıştır. Ça-nakkale’yi unutmamak, bizim millet olma, bir arada yaşama arzumuzun can suyudur. Şehitlerimizin hatırasını bir bayrak gibi içi-mizde ve ufkumuzda dimdik yaşatmalıyız. Vatan diye bize emanet edilen bu kutlu coğ-rafyanın bedelini bir an bile aklımızdan çıkarmamalıyız.
Çanakkale, milletimizin büyük millet ol-duğu gerçeğinin tarihe kanla, şanla yazıl-dığı yerdir, zamandır. Bu duygu ve düşün-celerimle Amasya Ülke Parti Başkanı Murat Köse, olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimiz ve rahmete kavuşmuş olan Çanakkale gazilerimizin aziz ruhları önün-de saygıyla eğiliyorum” ifadelerini kul-landı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.