Son Dakika

ÜLKEM PARTİ BAŞKANI MURAT KÖSE’DEN YEŞİLAY HAFTASI KUTLAMASI

ÜLKEM PARTİ BAŞKANI MURAT KÖSE’DEN YEŞİLAY HAFTASI KUTLAMASI

Amasya Ülkem İl Başkanı Murat KÖSE;Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası nedeniyle kut-lama mesajı yayımladı.
Amasya Ülkem Parti İl Baş-kanı Murat KÖSE şunları söy-ledi:Günümüzde madde bağı-mlılığı tüm dünyada önemli bir sorun haline gelmiştir.
Tüm dünyayı etkileyen sal-gın sürecinde sigara ve alkol bağımlılığı bulunanların Covid19 Hastalığını daha ağır geçirdiği de, çeşitli bilimsel çalışmalarla ispatlanmıştır. Bireylerin, özellikle de çocuk ve gençlerimizin, kötü alış-kanlıklardan uzak durması, sağlıklı ve mutlu bir toplum oluşturmak için oldukça önemlidir.
Çünkü sağlıksız top-lumların, hiçbir alanda başarılı olmaları mümkün değildir..
KÖSE sözlerine şöyle de-vam etti; Tütün, alkol, madde, kumar ve internet bağımlılıklarıyla mücadelesini aralıksız sürdüren kurum, bağımlılıklardan uzak, iyi ve sağlıklı yaşamın önemini vurguluyor. Yeşilay Haftası, önemli bir misyonu yerine getirmektedir.
Aile ve toplum huzurunu korumak, çocuklarımıza barış ve saygının hakim olduğu bir gelecek bırakmak için; tütün, alkol, uyuşturucu başta olmak üzere, tüm bağımlılıklara karşı bilinçli olmak zorundayız. Alkol, tütün, madde ve kumar bağımlılığının yanı sıra, genç kuşağı tehdit eden bir yeni tehlike de teknoloji bağımlılığıdır. Bağımlılıklar bireyin hem fiziksel hem de ruhsal sağlığını etkilemekte ve bu etkiler zincirleme bir şekilde hayatın her alanında farklı sonuçlara neden olmaktadır.
Bu anlayışın bir gereği olarak ilimiz genelinde her türlü olumsuzlukla mücadelede gös-terdiğimiz hassasiyeti, çocuklarımızın ve gençlerimizin akıl, beden ve ruh sağlığını tehdit eden her türlü olumsuzlukla mücadele konusunda kararlılıkla sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle toplumu bilinçlendirme, farkındalık oluşturma ve bağımlılığı önleme mü-cadelesi çerçevesinde; Yeşilay Haftası’nı kutluyor; tüm vatandaşlarımıza sigara, alkol ve madde bağımlılığından uzak, sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı