Son Dakika

ÜLKEM PARTİSİ MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI 1. KONGRESİ YAPILDI

ÜLKEM PARTİSİ MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞI 1. KONGRESİ YAPILDI

Ülkem Partisi Amasya İl Başkanlığı binasının hizmete açıldı. açılmasının ardından Merkez İlçe Başkanlığı 1. Kongresini gerçekleştirdi.
Kongrenin açılışında konuşan Ülkem Partisi Amasya İl Başkanı Murat KÖSE şu ifadelere yer verdi; “Bugün burada Merkez ilçe başkanlığımızın 1. Olağan kongresi için toplanmış bulunmaktayız.
Ne yazık ki kongremizi, sıkı tedbirler içerisinde yapmak zorunda kaldık. Dünyayı etkisi altı-na alan covid-19 virüsü sebebi ile her yerde olduğu gibi kongremizde de kurallara uyalım, sosyal mesafemizi koruyalım ve maskelerimizi kuralına göre takalım. size biraz partimizden bahsedeyim. ÜLKEM PARTİSİ, 9 Mayıs 2019 tarihinde, Yargıtay’da kayıtlı 75. Parti olarak kuruldu. Partimizin kısa adı ÜLKEM dir. Kurucumuz olan genel başkanımız sayın Neşet Doğan, emekli Türk Silahlı Kuvvetleri mensubudur. Meslek hayatının 17 yılını doğu ve güneydoğuda iç güvenlik bölgelerinde geçiren DOĞAN, tam bir vatan aşığıdır. 99 depreminde de arama kurtarma timlerinin başında görev almıştır. Kulaklarımıza plesenk olan SESİMİ DUYAN VARMI diye bağıran Neşet DOĞAN, halkına ve milletine her koşulda hizmet etmeyi ilke edinmiştir. Şimdi de ÜLKEM PARTİSİ ni kurarak vatana olan hizmetini siyaset parkurunda yapmaktadır.
Partimiz kurulduğu günden bugüne emin adımlarla ilerlemiş ve 62 ilde il başkanlarının ata-masını yapmıştır. Amasya, Partimizin 2 TEMMUZ 2019 da kurulan 2. il başkanlığıdır. Partimiz bünyesindeki bölge başkanlarımızın çabası ile vatanın her yerinde il başkanlıkları kurulmaya devam etmektedir. Hakkari’den İzmir’e, Amasya’dan Antalya, Bursa’ya il başkanlıkları teş-kilatlanmalarına hızla devam etmektedir. Vatanın her köşesinden ve özellikle Doğu ve güney-doğuda partimize katılımlar çok büyük ölçüdedir.
Çünkü halka hizmet için yola çıkmış olan Partimizde sağ sol ayırımı yoktur. Vatan bayrak sevdalısı herkese kapılarımız ardına kadar açıktır. Dini, dili, irkı ve mezhebi ne olursa olsun, önce vatan diyen, önce bayrak diyen herkese eşit mesafededir .
Bu da şu demek oluyor. ÜLKEM PARTİSİ bir tabela partisi olmayacaktır. Bir sonraki seçimlerde, ülke yönetiminde Halk olarak bizde varız diyeceğiz.
Ülkem Partisi Amasya il Başkanlığı çalışmalarından bahsedecek olursak. Bugün itibariyle il binamızı Amasya da bulunan vatandaşlarımızın hizmetine açtık. Her vatandaşımızı, mesai saatleri içrisinde burada ağırlamaktan onur duyacağımızı belirtmek isterim.
Merkez ve Merzifon ilçelerimizin, başkanlarının atamalarını yaptık. Bu ilçelerimizin de kuruluşları gerçekleşti ve üye kayıtlarına başladılar. Diğer ilçelerimizin ilçe başkanları konu-sundaki çalışmalarda da sona yaklaştık. En kısa sürede onların da atamalarını gerçek-leştireceğiz. Bugün ilk ilçe kongremizi gerçekleştiriyoruz. Merzifon ilçesinde de kongre çalış-malarını Merzifon ilçe Başkanımız Sayın Hamit ÇELİK hızla sürdürüyor. Yakın bir tarihte de Merzifon ilçe kongremizde birlikte olacağız inşallah. Şubat ayının ortasına kadar da il kongre-mizi bitirmeyi hedefliyoruz.
Ben ve ekibim Amasya’ya hizmet etmek için buradayız. Bu güne kadar yatırımlar konusunda hep arka planda kalan memleketimize yatırımları getirmek için buradayız.
Amasya’yı emekli ve öğrenci şehri söyleminden kurtarmak, sanayisi ve üretimi ile anılan bir şehir yapmak için buradayız. Ekibimize katılıp, Amasya’mız için çalışmaya hazır herkese kapımız açık. BİZ HALK OLARAK DEVLETİ YÖNETMEYE TALİBİZ.”diye konuştu
Kongrede yapılan secim sonrası Hüseyin Aksakal merkez ilçe başkanı seçildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.