Son Dakika

“Ülkemize,okuyan çocuklarımız ve gençlerimiz sahip olacaktır”

Amasya Valisi Mustafa Masatlı Yeni Eğitim-Öğretim Yılı mesajı yayımladı.
Vali Mustafa Ma-satlı mesajında şu ifadelere yer verdi; Salgın süreci sebebiyle yüz yüze eğitime veri-len aranın ardından milyonlarca öğrenci-miz okullarına kavuş-manın heyecanını yaşamaktadır.”dedi
İlimiz genelindeki okullarımızda gerek hijyen, gerekse maske kullanımı ve sosyal mesafeye uyulması için tüm tedbirler alınmıştır.
Bu noktada aşıları-nı henüz yaptırmamış velilerimizi, yavruları-mızın okullarına sağ-lıklı şekilde devam edebilmesi ve toplum-sal bağışıklığın güçlen-mesi adına aşı olmaya davet ediyorum.
Büyüyen ve gelişen Ülkemizde nitelikli ve donanımlı insana ihti-yaç vardır. Bu nitelik ve donanıma; okuyan, araştıran, sorgulayan, gelişime ve değişime açık olan, çağın ruhu-nu doğru okuyan çocuklarımız ve genç-lerimiz sahip olacaktır. Uluslararası alanda Ülkemizin daha güçlü bir şekilde temsil edilmesi hiç kuşkusuz iyi yetişmiş insan gücüne bağlıdır.
Bu da çocuklarımızın nitelikli bir eğitim alması ile mümkündür. Geleceğin mimarı öğretmenlerimize bu hususta çok iş düşmektedir. Öğretmenlerimizin bu meşakkatli ve kutsal görevlerini özveriyle icra edeceklerine yürekten inanıyorum.
Evlatlarımız için hedeflenen başarılara ancak öğret-men öğrenci ve veli işbirliği ile ulaşabiliriz. Güçlü Türkiye’mizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimine hep birlikte katkı sunmalıyız.
Bu düşüncelerle 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılının İlimize, Ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlı olması dileklerimle, öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum.”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı