Son Dakika

“ÜLKEMİZİ SPORDA SÖZÜ GEÇEN ÜLKELER KLASMANINA TAŞIDIK”

AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, yıllardan beri süregelen yatırımlar neticesinde özellikle son yıllarda uluslararası alanda Türkiye’yi sporda sözü geçen ülkeler klasmanına taşıdıklarını söyledi.AK Parti’li Çilez, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen 2022 yılı ek bütçesinin hiçbir kuruşunun vatandaşa ek vergi yüküyle gelmediğini belirterek, “Üretim ve ihracat artışıyla büyüyen ekonomimizin getirdiği gelir artışını vatandaşımızla paylaşıyoruz, vatandaşımıza yansıtıyoruz.” diye konuştu.
Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi olduğunu hatırlatan Çilez, uluslararası müsaba-kalarda başarı hedeflerken bir yandan da geleceğin sporcularını yetiştirmek için Gençlik ve Spor Bakanlığının büyük bir çaba sarf ettiğini dile getirdi.
Spor yatırımlarına büyük kaynak ayırdıklarını kaydeden Çilez, “Yıllardan beri süregelen yatırımlar neticesinde özellikle son yıllarda uluslararası alanda ülkemizi sporda sözü geçen ülkeler klasmanına taşıdık.” ifadelerini kullandı.
Çilez, Türkiye’nin Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda topladığı 13 madalyayla tarihinin en çok madalya kazan-dığı olimpiyatı yaşadığını ifade etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.