Gündem

ULUSAL MARKETLERİN SINIRLANMASINI İSTEDİ

Merzifon Bakkal Bayii ve Manavlar Esnaf Odası Recep Kırbaş, ulusal marketlerinin yenilerinin açılmasının engellenmesini istedi.
Merzifon Bakkal Bayi ve Manavlar Esnaf Odası Başkanı Recep Kırbaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı’yı ziyaret etti.
Merzifon Bakkal Bayi ve Manavlar Esnaf Odası Başkanı Recep Kırbaş ve çalışma arkadaşları Merzifon’da açılan zincir marketlerin sayısına sınırlama getirilmesi hususunda ilgili dilekçelerini Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı’ya iletti.
Başkan Kargı gereken çalışmayla ilgili uğraş vereceklerini belirtti.
Merzifon Bakkal ve Manavlar Esnaf Odası verdikleri dilekçede “Odamız esnaflarının yazılı ve sözlü şikâyetleri doğrultusunda ekonomik şartların zorlanması ile birlikte hemen her mahallede sayıları kırkı geçen ulusal marketlerin (A101, Bim, Şok, Carrefoursa, Migros, Yunus Market) yenilerinin açılmasının engellenmesi. Belediyemizin esnafımızı düşünerek ruhsatı olan ulusal marketlerin haricinde sayıya sınırlama getirerek yerel esnafımızın korunması için gerekli düzenlemelerin belediye meclisinden geçilerek karara bağlanmasını; Belediyemiz ve Merzifon Bakkal Bayii ve Manavlar Esnaf Odasının bir arada hareket etmelerinin ilçemiz kalkınmasında yararlı olacaktır. Gereğini bilgilerinize arz/rica ederiz.” ifadelerini yer verdi.
Merzifon Bakkal Bayi ve Manavlar Esnaf Odası Başkanı Recep Kırbaş’a çalışmalarında başarılar dileyen Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı yaptığı açıklamada “ Görevlerine devam eden Merzifon Bakkal Bayi ve Manavlar Esnaf Odası Başkanı Recep Kırbaş ve çalışma arkadaşları Belediyemize ziyarette bulundular. Kendilerine hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca da ilçemizde açılan zincir marketlerin sayısına sınırlama getirilmesi ile ilgili dilekçelerini bizlere sundular. Biz de gereken çalışmayla ilgili uğraş vereceğimizi kendilerine ifade ettik. Ziyaretlerinden ötürü teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.