Gündem

“Üniversitemiz öğretim elemanlarının ve öğretmen adayı öğrencilerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü en kalbi duygularla kutluyorum.”

“Üniversitemiz öğretim elemanlarının ve öğretmen adayı öğrencilerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü en kalbi duygularla kutluyorum.”

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Rektör Elmacı, mesajında; “Hayat cevherlerimizin ve saf güzelliğin temsilcisi milletimizin masum evlâtlarının ruh mimarları olan değerli öğretmenlerimiz, yeni nesillerin yetişmesine hayatlarını adamışlardır. Bir gönül işi olan eğitim, değer üretilen ve bu değerin gelecek nesillere aktarıldığı önemli bir dönemdir. Bilgi kaynaklarına ulaşan, düşünen ve üreten nesillerin yetiştirilmesiyle, aydınlık bir gelecek imar etme yolunda eğitimcilerimiz büyük bir sorumluluk yüklenmiş bulunmaktadır. Nitekim bu sorumluluğa “Bir yılı plânlıyorsanız pirinç yetiştirin, On yılı plânlıyorsanız ağaç yetiştirin, Yüzyılları plânlıyorsanız insan yetiştirin.” özlü sözüyle dikkat çekilmektedir. Yarınlarımızı emanet ettiğimiz; sonsuz sevgi ve sabırla çalışan, güçlüklere gönül rızasıyla katlanan, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için çaba harcayan, yurdumuzun ve dünyanın dört bir yanında kendilerini eğitime adamış öğretmenlerimizin, Üniversitemiz öğretim elemanlarının ve öğretmen adayı öğrencilerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü en kalbi duygularla kutlarken, görevleri başında vatan için canlarını feda eden şehit öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, öğretim elemanlarımıza, öğretmen adayı öğrencilerimize ve tüm öğretmenlerimize, saygı ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi.
Haber: Amasya Üniversitesi Rektörlüğü

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı