Gündem

Üreten ve Yöneten Kadın, Gelişen Toplum Konulu Konferans Düzenlendi

Amasya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Mihri Hatun Konferans Salonunda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla “Üreten ve Yöneten Kadın, Gelişen Toplum” konulu bir konferans düzenlendi.
Konferansa Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recep Kürkçü ve Prof. Dr. Halil Apaydın, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dudu Duygu Kılıç, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı. Konferansın açılış konuşmasını yapan Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. D. Duygu Kılıç; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün anlamını ve bilimde kadınların yerinden bahsetti. Konferansa konuşmacı olarak katılan Amasya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nurcan Yurt Şenel, Amasya Ortak Kullanım Merkezi Genel Müdürü Aytül Karaman Sanal ve Amesia Çalışan Arı Kadınlar Kooperatifi Başkanı Medine Alkoç; öğrencilere, kadının toplumdaki yeri ve önemi, kişisel gelişim, ailedeki etkisi ile ilgili bilgiler verdi.
Slayt gösterimi eşliğinde yapılan etkinliğe öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Yaklaşık 2 saat süren program, program sonunda Amasya Üniversitesi Müzik Kulübü öğrencileri mini konser verdi.
Daha sonra katılımcılara katılım belgesi ve çiçek takdiminde bulunuldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı