Gündem

“ÜRETENİN VE ÇALIŞANIN YANINDAYIZ”

Ak Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, “Tarım Kredi Kooperatif-lerinden Üre ve 20.20.0 Kompoze ve Çay Gübre-lerinde yüzde 30’a varan indirim yapıldı. Gübre hammaddelerini elinde bulunduran ülkelerin uyguladığı fahiş fiyatlara karşı çiftçilerimizi korumak için çalışmalarımız devam ediyor. Üretenin ve çalışanın yanındayız.” dedi.
Milletvekili Çilez, “Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, üreticileri-mizin tarımsal girdi ihtiyaçlarını zamanında, güvenilir, kaliteli ve uygun şartlarda karşılamaya ve ülke tarımını desteklemeye devam etmektedir.
Tarımsal üretimin devamlılığı açısından verimlilik en önemli konu-lardan biridir. Tarım alan-larından daha fazla ürün elde etmek için verim ve kalitenin sürekliliğini sağlamak büyük önem taşımaktadır.
Başta kimyevi gübre olmak üzere tarımsal girdi fiyatlarında yaşanan artışlarından olumsuz etkilenen üreticilerimizin üretim maliyetlerini düşürmek amacıyla üretimi kolaylaştırıcı imkânlar sağlanmaktadır.
Bu kapsamda, 14.02.2022 tarihi itibariyle kimyevi gübrelerde yüzde 30’a varan indirimler yapılmış olup, ÜRE gübresi 9 bin 200 TL, 20.20.0 gübresi 6 bin 100 TL ve çay gübresi ise 7 bin 500 TL’den satılacaktır. Sürdürülebilir tarımsal üretim için geçmişte olduğu gibi bundan sonra da daha güçlü bir şekilde üreticimizin yanında yer almaya devam edece-ğiz.”ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı