Gündem

“ÜYELERİMİZDEN ALINAN AİDATLAR HİZMET OLARAK GERİ DÖNÜYOR”

Türk Büro Sen Amasya Şube Başkanı Ömer Sonkaya, yeni misafirhanemiz hayırlı uğurlu olsun. Üyelerimizden alınan aidatlar hizmet olarak geri dönü-yor dedi.
Sonkaya, “Büyük bir sev-danın, büyük bir mücadelenin adı” sloganıyla yürüdüğümüz bu yolda konfederasyonumuzun bugün 530 bini aşan üye sayı-mızla Türkiye’nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından biriyiz. Çalışanlarımızın hak mücadelesi yolunda 30 yıldır önemli bir mücadele veriyoruz. Üyelerimizden kesilen aidatları onlara hizmet olarak geri döndürme gayreti ve çabası içindeyiz. Ankara başta olmak üzere üç farklı yerde 300 yatak kapasiteli misafirhanemiz var. Bunun yanında kız ve erkek öğrencilerin barınabileceği Türk Eğitim-Sen’in 530 kişilik yurdu var. İstanbul’da da ortaya çıkan misafirhane ihtiyacına kayıtsız kalınmadı ve hemen harekete geçildi. Şükürler olsun ki bugün buradaki barınma ihtiyacını karşılamak adına artık Türkiye Kamu-Sen var. İnşaatımızda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.
İstanbul misafirhanemiz toplamda dokuz kattan olu-şurken, 90 yatak kapasitesi ve 40 oda olarak planlandı.
Toplantı ve seminer faaliyetleri de binamız içinde düşünülürken, 83 kişilik konferans salonumuzda birçok etkinlikte yapılabilecek. Geleneksel Türk misafirperver-liğinin en iyi şekilde sunul-masının hedeflendiği misafir-hanemizde konaklayacak olan misafirlerin vakitlerini verimli, konforlu bir şekilde geçirmeleri amaçlanırken, misafirhanemizin planlamasında, hem yenilikçi, aynı zamanda kültürel dokularına bağlı bir tasarım konsepti geliştirildi. Konfor ve rahatlığın her adımda düşünüldüğü misafir-hane binamızın teşkilatımıza, üyelerimize, kamu görevli-lerimize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.” Diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.