Gündem

Vali Dr. Osman Varol, evlerinde temizlik hizmeti uygulanan yatağa bağımlı haldeki Hacer Öksüz ve eşi Halil İbrahim Öksüz’ü ziyaret etti

Vali Dr. Osman Varol, İçişleri Bakanlığı’nın desteğiyle Suluova ilçemizde uygulanan ‘Hünerli Eller’ projesi kapsamında evlerinde temizlik hizmeti yapılan 15 yıldır yatağa bağımlı halde olan Hacer Öksüz ve ona tek başına bakan eşi Halil İbrahim Öksüz’ü ziyaret etti.
İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün desteğiyle Suluova Belediyesi ve Suluova Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği işbirliğiyle ilçedeki yaşlı ya da fiziksel güçsüzlük nedeniyle evlerinin temizliğinde zorlanan vatandaşlarımıza yönelik uygulanan ‘Hünerli Eller’ projesinin açılış toplantısı sonrası Suluova Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz ve Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok ile birlikte uygulama kapsamındaki bir eve gidip çalışmaları bizzat takip eden Vali Varol, 15 yıldır yatağa bağımlı halde olan eşi Hacer Öksüz’e tek başına bakan Halil İbrahim Öksüz’den durumu hakkında bilgi aldı.
50 yıllık eşinin huzurevinde kalmasını istemediğini belirten Halil İbrahim Öksüz, “24 saat içerisinde gözünü bir kere bile açsa benim için yeterli” ifadelerini kullandı. Öksüz, evlerinin temizlenmesinin sağlandığı projenin uygulanmasına destek olan Vali Varol ve beraberindekilere şükranlarını sundu.
Hacer Öksüz’e acil şifalar dileyip fedakarlığı için Halil İbrahim Öksüz’e teşekkür eden Vali Varol, kendilerine yönelik yapılan desteklemelerin sürdürülmesi talimatı verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı