Gündem

VALİ DR. OSMAN VAROL’UN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

VALİ DR. OSMAN VAROL’UN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Vali Dr. Osman Varol, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

“15 Temmuz, vatanımızın bölünmez bütünlüğünün, milletimizin azim ve kararlılığının, milli birlik ve beraberliğimizin bütün dünyaya bir kez daha gösterildiği bir tarih; dünya toplumlarına ve devletlerine ders veren bir destandır.

Hem ülkemiz genelinde hem de Amasya’mızda dik duruşuyla memleketine ve geleceğine sahip çıkan milletimiz, gece boyunca sayısız kahramanlık destanları yazmıştır. 15 Temmuz darbe girişimi, milletin darbe heveslilerine verdiği büyük bir ders olarak bu milletin şanlı tarihindeki yerini alacak ve hiçbir zaman hatırımızdan çıkmayacaktır. Halkımızın bir bütün olarak dişini tırnağına takarak çok zor şartlarda, 15 Temmuz darbe girişimi ile başlayan FETÖ saldırılarına karşı Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ülkemizin dört bir yanında verdiği mücadele, tarihin en anlamlı, kahramanca direnişlerinden biridir. Kurtuluş Savaşı esnasında gösterdiğimiz birlik ruhunu tekrar göstererek, zor zamanlarda farklılıklarımızı bir kenara bırakarak nasıl kenetlenebildiğimizi dosta düşmana bir kez daha gösterdik. Türkiye’nin birlik, beraberlik ve bağımsızlığına yönelik 15 Temmuz darbe girişiminin ilk anlarından itibaren açık ve net bir şekilde milli iradeden ve demokrasiden yana tavır koyan şehzadeler şehrinin insanları olarak Amasyalı hemşerilerime bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Milletimizin kahraman evlatları bu elim gecede hainlerin zapt ettikleri tankların önünde durmuş, uçak ve helikopterlerden yağdırılan bomba ve kurşunlara bedenini siper etmiş, tarihe altın harflerle geçen destansı bir mücadele ile bu hainlere geçit vermemiştir.

15 Temmuz Demokrasi Kahramanları;

O hain gecede demokrasimizi ve Türk Milleti’ni savunmak adına silahlara, toplara, tüfeklere, tanklara vücudunuzu siper ettiniz. Geleceğimizin aydınlık olması için, demokrasimizi korumak için cesurca ve gözünüzü kırpmadan kendi canınızı feda ettiniz.

Sizin şehit düştüğünüz o geceden sonra bizim demokrasi nöbetimiz sonsuza kadar devam edecektir. Gözünüz arkada kalmasın. O hainlere karşı her zaman tek vücut olacağız. Sizin bize emanet ettiğiniz demokrasimizi, vatanımızı, bayrağımızı ve bu kutsal topraklarımızı sonsuza kadar koruyacağız.

Bugüne kadar kardeşliğini, vatanını, cumhuriyetini, demokrasisini, milli ve manevi değerlerini hedef alan saldırılara canı pahasına karşı koyan milletimiz, bundan sonra gerçekleşebilecek saldırılara da aynı kararlılıkla karşı koyacağı güç ve inancında olduğunu 15 Temmuz gecesi tüm dünyaya bir kez daha en güçlü şekilde göstermiştir.

Hiç şüphesiz şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir. Bununla birlikte artık her yıl 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde kendilerini hassaten yâd edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız. Bizlere milli irade ve demokrasinin hâkim olduğu bir gelecek sağlamak için canlarını feda eden 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Zaferi şehitleri ve tüm şehitlerimize tekrar Allah’tan rahmet, gazilerimize hayırlı bir ömür diliyorum. Böyle acılarla bir kez daha karşılaşmama temennisiyle, milletimizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.