GÜNCEL HABER

Vali Masatlı, “1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü kutladı”

Vali Masatlı, “1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü kutladı”

Yaşlılarımız gerek aile yaşantımızda gerek toplumsal yaşantımızda daima el üstünde tutulmuş ve baş tacımız olmuştur. Toplumun ve ailenin temel direği olan yaşlılarımız geçmişten günümüze köprü kuran, kültürü ve değerleri geleceğe taşıyan değerlerimiz olarak toplumda hak ettikleri saygınlığı kazanmaları geleceğimiz adına çok önemli olup, kazanmış oldukları bilgi birikimleri, her zaman yararlanmamız gereken, günümüze ve geleceğe ışık tutan bir kaynaktır. Yaşlılara hürmet her şeyin üzerindedir. Milletimiz, büyüklere saygı göstermeyi, küçüklere sevgi anlayışıyla birleştirmiş, böylece toplumsal huzuru, millî birliği, sosyal yardımlaşma ve dayanışma olgusunu güçlü tutmayı başarmıştır.
Bizler, millet olarak saygıdeğer büyüklerimizi asla bir yük olarak görmeyen, onların varlıklarından mutluluk duyan, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe mensubuz. Devletimiz, yaşlı vatandaşlarımıza götürülecek hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini artırmaya yönelik çalışmaları sürdürmektedir. Yaşlılarımızın sorunlarını çözmek, toplumda hak ettikleri yeri almalarını sağlamak tek başına devletimizin değil, toplum olarak hepimizin sorumluluğudur.
Devletimiz yaşlılara yönelik maddi ve manevi pek çok destek sağlamaktadır. Örneğin; evde bakım, gündüzlü ve yatılı bakım hizmetleri dahil, maaş ve sosyal desteklerin yanında özellikle evde bakıma büyük önem veriyor.
Yaşlılara manevi destek sunmak herkesin vazifesidir. Ülkemizin ve bizlerin geleceği için birçok fedakârlık gösteren büyüklerimize olan bağlılık duygularımızın yalnızca bugün ile sınırlı olmaması dileği ile tüm yaşlılarımızın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü en samimi duygularımla kutluyor, bugünlerimizin mimarı olan değerli büyüklerimize sağlık, mutluluk ve esenlik dileklerimle ellerinden öpüyorum.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı