GÜNCEL HABER

VALİ MASATLI; “Ailemizden Saydığım Şehit Aileleriyle, Ulu Çınarlarımızla ve Devlet Koruması Altındaki Yavrularımızla Bir Arada Olmanın Huzurunu Yaşıyoruz”

VALİ MASATLI; “Ailemizden Saydığım Şehit Aileleriyle, Ulu Çınarlarımızla ve Devlet Koruması Altındaki Yavrularımızla Bir Arada Olmanın Huzurunu Yaşıyoruz”

Amasya Valisi Mustafa Masatlı Ramazan Bayramı münasebetiyle eşi Esra Masatlı Hanımefendi ile Suluova Muammer Koca Hu-zurevi, Devlet koruması altındaki yavru-larımızın yaşadığı Gül Çocuk Evi, Şehit Uzm. Onb. Hüsamettin Gökçe ve Şehit Uzm. Çavuş Hakan Gül’ün ailesi ile büyüklerimiz Bilal-Ne-zaket Tıngır ve Adife Gülüç’ü ziyaret etti.
Ziyaretlerde bu yıl salgın hastalık ve Ülke-mizdeki tam kapanma süreci sebebiyle Ram-zan Bayramını sevdiklerimizden uzak şekilde karşıladığımızı belirten Vali Mustafa Masatlı şunları kaydetti: “Buna rağmen bu Mübarek günlerin huzur ve mutluluğu içerisindeyiz. Bizim geleneğimizde Bayram sabahları aile-ler toplanır ve Bayramın sevinci hep birlikte yaşanırdı.
Bende eşimle birlikte Ramazan Bay-ramının ilk saatlerini ailemizden saydığımız Şehit Aileleriyle, milletimizin hafızası olan ulu çınarlarımız olarak nitelediğim büyük-lerimizle, devlet koruması al-tındaki yavrularımızla geçir-mek istedik.
Bu vesileyle şehadete yürü-yen Hüsamettin ve Hakan kar-deşime bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerimize de sabırlar diliyorum.
Şehitlerimizin emanetleri olan aileleri Devletimize ema-nettir.
Onların emanetlerine sahip çıkmak ve aziz hatıralarını ya-şatmak boynumuzun borcudur.”
Vali Mustafa Masatlı ve eşi Esra Masatlı Hanımefendi ziyaret ettikleri Suluova Muam-mer Koca Huzurevinde büyüklerimizle sıcak bir sohbet yaparken, onların hayata dair tec-rübelerini ve nasihatlerini dinlediler.
Gül Çocuk Evinde ise Devlet koruması al-tındaki yavrularımızın Bayram mutluluğuna ortak olan Valimiz ve eşi Hanımefendi, çocuk-lara Bayram hediyeleri verdi.
Son olarak 70 yaşındaki Nezaket ve 74 ya-şındaki Bilal Tıngır çifti ile tek başına yaşayan 75 yaşındaki Adife Gülüç teyzemizi ziyaret eden Vali Masatlı ve eşi, büyüklerimizin Bay-ramlarını kutlayarak kendilerine Bayram he-diyeleri takdim ettiler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı