Son Dakika

Vali Masatlı, “Amasya’mızda Devletin Yardıma İhtiyaç Duyan Herkesin Yanındayız”

Amasya Valisi Mustafa Masatlı ile eşi Esra Masatlı Hanımefendi, Şehit Özel Harekat Polisimiz İdris Bo-lat’ın annesi Hatice Bolat ile babası Osman Bolat’ı, iler-leyen yaşı ve Alzheimer has-talığı sebebiyle evde bakım hizmeti alan 86 yaşındaki Zöhre Budak teyzemiz ile kızını, 90 yaşındaki Hediye Küçükkahya-oğlu teyzemiz ile oğlunu ve ağır engelli oğluyla birlikte yaşayan Sultan Bal’ı ikametlerinde ziyaret ettiler. Ziyaretlerde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Ahmet Kırlangıç ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ahmet Davulcu da yer aldı. Sayın Cumhurbaşkanımızın öncü-lüğündeki hükü-metlerimizin çalışmalarıyla Şehit ailelerimize… yaşlı ve engelli bireylerimize yönelik birçok ilklere imza attığını belirten Vali Masatlı, Amasya’mızda Devletimizin yardım eline ihtiyaç duyan herkesi tespit etmek ve ihtiyaç duydukları desteği kendilerine sağlamak için tüm kurum, kuruluş ve görevlerimizle çalışmaların sürdüreceğini belirtti.
Ailelerle yakından ilgilenerek kendileriyle sohbet eden Vali Mustafa Masatlı, Şehit ailelerimizin, gazilerimizin, öksüz, yetim, engelli ve yaşlı bireylerimizin daima yanında olunacağını vurguladı ve Ülkemizde ve Dünyanın dört bir yanında mazlum halkların sesi olduğu için Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarını sundu.
Vali Mustafa Masatlı ziyaretlerde ayrıca ailelerin ihtiyaç ve taleplerinin tespit edilerek, çözüme kavuşturulması için de Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğüne talimatlar verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.