Son Dakika

VALİ MASATLI, BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” vesilesiyle il ve ilçelerimizdeki basın mensuplarıyla bir araya geldi

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” vesilesiyle il ve ilçelerimizdeki basın mensuplarıyla Büyük Amasya Otelde Kahvaltı programında bir araya geldi.
Programda konuşmasında şu ifadelere yer verdi; Vali Mustafa MASATLI, basının demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu, vatandaşların zamanında doğru bilgiye ulaşması ve ülkemiz ile dünya meseleleri hakkında farkındalık kazanmaları açısından basın kuruluşlarının önemli bir görev üstlendiğini belirtti.
Vali konuşmasının devamında şunları söyledi: “Sizler önemli bir kamu görevi yürütmektesiniz. Bu vazifeyi layıkıyla doğru bir şekilde yerine getirdiğinizde hem halkımızın sağlıklı bilgiye ulaşmalarını sağlıyor, hem de devletimizin ve yerel yönetimlerin yürüttüğü hizmetleri kamuoyuna duyuruyorsunuz. Bizde daima basınımızla iç içe olmaya özen gösteriyor ve gerekli konularda sizler aracılığıyla halkımızı bilgilendiriyoruz.
Hepinize ilimize ve Amasyalılara verdiğiniz hizmetlerden ötürü teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.”
Vali masatlı konuşmasının devamında; 2020 yılını değerlendirip ilimizde,devletimizce ilimizde sunulan sağlık, güvenlik, ulaşım, eğitim, tarım ve sanayi hizmetleri başta olmak üzere sosyal hizmetler ve yardımlar ile kalkınma projelerine ilişkin detaylı bilgiler paylaşarak, bu hizmetleri Amasya’mıza kazandıran Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, hükümetimize ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
Cumhur ittifakının teklif ve çalışması, milletimizin desteği ile 16 Nisan 2017 yılında yapılan geniş kapsamlı Anayasa Referandumu ile 25 Haziran 2018 yılında yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi, Cumhurbaşkanının doğrudan halk tarafından seçildiği bir yönetim biçimidir. Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi, Cumhurbaşkanının yürütmenin başı ve lideri olduğu bir sistemdir. Diğer adı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemidir. Cumhurbaşkanlığı Sistemi bir rejim değişikliği değil, üniter devlet yapısı korunarak devlet yönetimindeki ve bürokrasideki tıkanıklık ve aksaklıkları gidermeye yönelik bazı yetkilerin Cumhurbaşkanında toplandığı bir sistemdir.
Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi insanı merkeze alan, her tür ihtiyacını en üst seviyede karşılamayı amaç edinen bir sistemdir. Yönetim tarihimize ve yönetim geleneklerimize en uygun yönetim biçimi olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ve riyasetinde bakanlarımız ve bizlerle inşa edilmeye başlanılan “Sosyal, demokratik ve güçlü Türkiye” için atılacak somut adımlar, 2023, 2053 ve 2071 hedefleri ile Türkiye’nin terörle mücadele, eğitim, sağlık teknoloji ve tüm konularda hedef yılları olacaktır.
Türkiye son 18 yılda gelişerek, ekonomik, siyasal, sosyal ve kültürel alanda kalkınma hamleleri gerçekleştirmiş, Amasya İlimiz de kendisine düşen payı fazlasıyla almıştır. Türkiye bölgesinin en önemli gücü, kendi gündemi belirleyen ve bölgede oyun kuran bir ülke haline gelmiştir. Sosyal, siyasi ve ekonomik gelişmişliği modeli örnek alınan bir ülke haline gelmiştir. Ülkemiz dünyanın en büyük 17. ekonomisi olmakla birlikte, 2023 yılında dünyanın en büyük 10. ekonomisi içerisine girmeyi hedeflemektedir.
İlimiz de Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sisteminin hayata geçirilmesi için öncelikle vatandaşa hizmet veren kurumlarımızın çalışma programları gözden geçirilmiş, aksaklık ve uyumsuzluk görülen kısımlar düzeltilmiştir.
Asıl işi vatandaşa hizmet veren kurumların ve personellerin daha aktif ve vatandaş odaklı çalıştırılması için gerekli tedbirler alınmıştır.
İlimizin sosyal ve ekonomik anlamada gelişimini devam ettirmek için yerelde; tarım ve hayvancılık, sanayi, kültür ve turizm ile eğitim ve sosyal konularda yatırım hizmetler yapılmaya devam edilmektedir.
Sosyal devlet olmanın gereği yerine getirilerek; şehit, gazi ailelerimiz, yaşlılarımız, öksüz ve yetim çocuklarımız ile parçalanmış ailelerin çocukları için birçok proje hayata geçirilmiştir. ”ifadelerine yer verdi
Basın mensuplarının sorularını da cevaplandırdıktan sonra Vali Mustafa MASATLI, programın sonunda basın mensuplarına günün anlamı ve anısına hazırlanan hediyeler verdi.
Programda ayrıca Amasya AK Parti Milletvekilleri M. Levent KARAHOCAGİL ile Hasan ÇİLEZ, Amasya Belediye Başkan Vekili Ahmet ÇOBAN, İl Genel Meclisi Başkanı Zeki ERARSLAN İl Sağlık Müdürü Öner Nergiz, ve diğer yetkililer yer aldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı