Son Dakika

Vali Masatlı; Devletimiz Daima Şehit Ailelerinin, Kimsesizlerin

Engellilerin ve Yaşlılarımızın Yanında Olacaktır

Vali Mustafa Masatlı, Esra Masatlı Hanımefendi ile birlikte Şehit Piyade Çavuş Hayrettin Çoban’ın annesi Zehra Çoban, ortopedik engelli vatandaşımız Feride Sena Akkurt, çeşitli rahatsızlıkları bulunan 85 yaşındaki Ülviye Delen ile annesini kaybeden Zeynep Eymen’e ziyaretlerde bulundu.
Ziyaretlerde Amasya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Kurt da yer aldı.
Ailelerle yakından ilgilenerek kendileriyle sohbet eden Vali, Devletimizin, ülkemizin bekası için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin emanetleri olan ailelerinin, öksüz, yetim, engelli, yaşlı ve hasta bireylerimizin daima yanında olacağını ifade etti.
Son 18 yılda sosyal hizmetler alanında ülkemize çağ atlatan birçok projenin hayata geçiril-diğini de belirten Vali Mustafa Masatlı ayrıca şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğündeki hükümetimiz dezavantajlı gruplara yönelik çalışmalarıyla ülkemizde ilklere imza atmıştır.
Yaşlı bakım aylığından, koruyucu aile programına, engellilerimizin kamuda yoğun şekilde istihdamından, şiddet mağduru kadınlarımıza yönelik çalışmalara kadar çeşitli projelerle devletin sıcak yardım eline ihtiyaç duyan herkese kucak açılmıştır.
Bizde bu doğrultuda ilimizdeki yaşlılarımızın, engellilerin, kimsesiz yavrularımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bunu en temel görevimiz olarak görmekteyim. Bu vesileyle İlimiz-deki, ülkemizdeki ve tüm mazlum coğrafyalardaki kimsesizlere sahip çıkarak, onların hak-larını savunan, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve bu çalışmalarda emeği geçen Bakanlarımıza Amasyalılar adına şükranlarımızı sunuyorum.” Vali Mustafa Masatlı ayrıca ailelerin ihtiyaç ve taleplerinin tespit edilerek, çözüme kavuşturulması için de talimatlar verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı