GÜNCEL HABER

Vali Masatlı; “Kadınlar ailelerimizi ve toplumumuzu şekillendiren, istikbalimiz olan çocuklarımızı milli ve manevi değerlere bağlı olarak yetiştiren toplum mimarlarımızdır”

Vali Masatlı; “Kadınlar ailelerimizi ve toplumumuzu şekillendiren, istikbalimiz olan çocuklarımızı milli ve manevi değerlere bağlı olarak yetiştiren toplum mimarlarımızdır”

Amasya Valisi Mustafa Masatlı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Kadınlar ailelerimizi ve toplumumuzu şekillendiren, istikbalimiz olan çocuklarımızı milli ve manevi değerlere bağlı olarak yetiş-tiren toplum mimarlarımızdır. Bunun yanı sıra ülkemizin kurtuluş mücadelesinde ve Cumhuriyetimizin kuruluşunda Anadolu ka-dınının oynadığı rol hafızalarımızdan silin-memektedir.Nitekim Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, ‘Dünyada hiçbir milletin kadını, ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi zafere götürmekte Anadolu kadını kadar himmet gösterdim diyemez.’ sözüyle, Anadolu kadınının milli mücadelede oyna-dığı can alıcı rolü özetlemiştir. Toplum haya-tında önemli görevler üstlenen kadınlarımız ayrıca girişimcilik ruhu ile bir araya gelerek oluşturdukları kooperatifler ve birçok sek-töre öncülük eden işletmeleri ile ülkemiz eko-nomisine ve istihdamına da önemli ölçüde katkı sağlamaktadırlar.
Bu toprakların geleneğinde ve inancında kadınlarımıza insanlık dışı muamelede bu-lunmak hiçbir zaman hoş karşılanmamıştır. Annelerin, eşlerin, kız çocuklarının ikinci planda olduğu bir toplumda huzur ve geliş-meden söz edilemez. Bu noktada hepimizi derin üzüntüye boğan kadına karşı şiddeti önlemek toplumumuzun ortak sorum-luluğudur.Bu düşüncelerle başta şehit anne-leri ve eşleri olmak üzere, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı