GündemValilik

VALİ MASATLI, KÖY VE MAHALLE MUHTARLARINI DİNLEDİ

Suluova köy ve mahalle muhtarları toplantısı Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda ayrıca Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok ve ilimizde faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluş-larının idarecileri ile il genel meclis üyeleri yer aldı.
Amasya Valisi Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Öncelikli olarak 2022 yılının hepimize ha-yırlar getirmesini cânı gönülden temenni ediyorum. Geçen yıl yurdumuzun çeşitli yerlerinde sel ve or-man yangınları gibi afetler yaşandı. Devletimizin gücü, Sayın Cumhurbaş-kanımız liderliğindeki hükümetimizin büyük başarısı, istikrarı ve kararlılığıyla beraber bu sıkıntıları hep beraber aştık.
Biz önümüze bakmaya devam edeceğiz. Merkezi ve yerel yönetimler olarak mem-leketimize en iyi hizmeti ver-mek, güçlü bir Türkiye. Güçlü bir Amasya ve Suluova’nın oluşması için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz. Tabi bunları yaparken kurumlarımızın kendi aralarındaki koordinasyonu, sorumluluk-larını başarıyla yerine getirmesi önem arz etmek-tedir.
Devlet aynı insan gibidir. Düşünün ki insan vücudunun bütün organları kıymetlidir. Dolayısıyla da devlet yönetiminde en üstten en alt kademeye kadar herkesin bir görevi vardır. Nasıl ki insan vücudunun tüm organları fonksiyonlarını yerine getirdiğinde sağlıklı oluyorsa, devleti de en iyi şekilde çalıştırarak sağlıklı ve güçlü bir yönetim oluşturmuş oluruz.
Cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminde Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, bizler de kaymakamlıklarımız, kamu kurum ve kuruluşlarımız ve sivil toplum örgütlerimiz ile işbirliği içinde, halkımıza en iyi hizmeti vermeye gayret ediyoruz.
Bu bakımdan muhtarlar toplantılarımızı düzenli olarak yapmaya gayret ediyoruz. Çünkü Ülkemizin en ücra köşelerinde bile Devletimizi temsil eden onlardır. Bu toplantılarda muhtarlarımız ile kamu kurum ve kuruluşlarımızın temsilcilerini dinleyerek, sorunların çözümü nokta-sında adımlar atıyoruz.
Suluova gelişim potansiyeli yüksek bir ilçemizdir.
Suluova ilçemizin kendine ait potansiyelini iyi bir şekilde kullanmamız gerekiyor.
Bu potansiyeli üretime ve istihdama dönüştürerek, ilçemizi hak ettiği noktaya getirmeliyiz. Suluova, toprakları verimli, belirli bir sanayi altyapısı ve hayvancılık potansiyeli olan bir ilçemizdir.
Bu bakımdan Organize Sanayi Bölgelerini büyütmeye devam ediyoruz. Besi Organize Sanayi Bölgemizin alt yapı çalışmaları 2022 Yatırım Programına alınmıştır. Bu çalışmayla Besi OSB’miz 635 dekarlık bir alanda genişleyecektir.
Diğer bir sevindirici haber ise, bu proje için Cumhurbaşkanlığımız tara-fından 26 milyon TL altyapı ödeneği tahsis edilmesidir. Mayıs ayında buranın ihalesini yapıyoruz. Bu şu anlama geliyor; önümüz-deki sene burada farklı inşaat çalışmalarına başlayabiliriz. Bu durum Suluova adına çok önemli bir gelişmedir. Tarım ve Orman Bakanlığımız da bu önemli gelişmeyi Ülkemize duyurmuştur.
Sulama ile ilgili çalışmalarımız ise devam etmektedir. Suluova’da yakalamış olduğumuz bu ivmeyi, sizlerin de deste-ğiyle devam ettirmemiz gerekiyor. İlçemizin kalkınması için gereken tüm çalışmalar bundan sonra da aynı özveriyle sürecektir.
Hepinize katılı-mızdan ötürü teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmalarının ardından toplantıda yer alan il mü-dürleri tarafından kurum-larının çalışmalara ilişkin bilgilendirmeler yapıldı. Toplantının son kısmında ise köy ve mahalle muhtar-ları kurum müdürlerine sorular yönelterek, köy ve mahallelerinin taleplerini ilettiler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı