Son Dakika

Vali Masatlı; “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla denetim faaliyetlerine katıldı

Vali Masatlı; “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla denetim faaliyetlerine katıldı

İçişleri Bakanlığımızca ülkemiz genelinde meskenler hariç olmak üzere tüm alanlarda vatandaşlarımıza istisnasız maske takma zorunluluğu getirildiğini belirten Vali, Koronavirüs salgının son günlerdeki yayılım seyri göz önünde bulundurulduğunda tedbirlere uyulmasıyla salgının kontrol altına alınabileceğinin görüldüğünü belirtti.
Salgının önlenmesi için toplumun her ferdinin aynı duyarlılığı göstermesi gerektiğini vurgulayan Vali, vatandaşlarımızdan ve işyeri sahiplerinden temizlik, maske ile sosyal mesafe başta olmak üzere tedbirlere riayet etmeyi sürdürmelerini istedi.
Denetimlerde işletme ve iş yeri sahipleriyle vatandaşları, tedbiri elden bırakmamaları konusunda uyararak bol kazançlar ve hayırlı işler diledi.
“Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganı ile ekiplerimizce yapılan denetimlerde; vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu başta şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları ile lokanta, kafe, restoranlar gibi yeme-içme ve eğlence yerleri olmak üzere, konaklama tesisleri, alışveriş merkezi, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikâh yapılan yerler, berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet salonları ve elektronik oyun yerleri, otogarlar, ticari taksiler, taksi durakları, park ve piknik alanları gibi yaşam alanlarına yönelik kontroller yapılıyor. Denetimlerde, İl Emniyet Müdür Vekili Ramazan COŞKUN, İl Sağlık Müdürü Dr. Öner NERGİZ ve diğer yetkililer de yer aldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.