Son Dakika

VALİ MASATLI; Tam Kapanma Döneminin Olumlu Etkilerinin Devam Etmesi İçin Tedbirleri Sıkı Şekilde Sürdürmeliyiz

VALİ MASATLI; Tam Kapanma Döneminin Olumlu Etkilerinin Devam Etmesi İçin Tedbirleri Sıkı Şekilde Sürdürmeliyiz

Amasya Valisi Mustafa Masatlı 17 günlük tam kapanma sürecinin değer-lendirildiği toplantıya Başkanlık etti.
Toplantıda Vali Yardımcıları Bekir Sıtkı Dağ ile Turgay İlhan, Video Kon-ferans Yöntemiyle İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jan-darma Komutanı Alb. Ayhan Aygün ve İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz yer al-dı.
Vali Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Öncelikle hepinizin geçmiş Ramazan Bayramını tebrik ediyor, Bayramın Ülkemize ve İslam alemine hayırlar getirmesini, özellikle salgın hastalığın sona ermesine vesile olma-sını temenni ediyorum. 17 gün süren tam kapanma dönemini bitirdik.
Bu dönemde sağlık teşkilatımız, kolluk güçlerimiz özveriyle görevlerini sürdürdüler. Kendilerine bu fedakârlıklarından dolayı te-şekkür ediyorum.
Kapanma sürecinde çeşitli Bakanlıklarımızdan gelen kısmi genelgeleri uygulamaya koyduk. Halkımızın du-yarlılığı ve yapılan denetimler sonucu Ülkemizde olduğu gibi Amasya’da da vaka sayılarında ciddi oranlarda düşüş-ler oldu. 1 Haziran’a kadar sürecek kademeli normalleşme döneminde tedbirlere sıkı şekilde devam ederek, bu düşüş eğilimini sürdürmeliyiz.
Esnafımızın faaliyetlerine başlayabilmesi, halkımızın sosyal hayatına normal şekilde devam etmesi için çalış-malarımız devam edecek.
Buradan özellikle salgın sürecinde gösterdikleri sabır ve duyarlılıktan ötürü esnafımıza teşekkür ediyorum.
İnşallah bu sürecin olumlu olarak neticelenmesiyle on-larda eski güzel günlerine döneceklerdir.
Aşılamada Amasya olarak iyi bir noktadayız. Hedef nüfusumuzun %74’ü aşılanmış durumda. Aşı stoklarımız yeterli düzeyde. Aşı hakkı olan vatandaşlarımızı bir kez da-ha kendilerinin ve toplumumuzun sağlığı için aşı olmaya davet ediyorum.”
Toplantıda daha sonra katılımcılar çeşitli konularda gö-rüş alışverişinde bulunurken, İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz’in salgının seyri hakkında yaptığı bilgilendirmeden sonra, Vali Mustafa Masatlı ilçe kaymakamları ve kolluk bi-rimlerine denetimlerin sıkı şekilde devam etmesi yönünde talimatlar verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.