GündemValilik

VALİ MASATLI,MUHTARLARDAN HALKIMIZIN TALEP VE İHTİYAÇLARINI DİNLEDİ

Suluova Köy ve Mahalle Muhtarları Toplantısı, Vali Mustafa Masatlı’nın başkan-lığında gerçekleştirildi. Toplantıda ayrıca Suluova Kaymakamı Şafak Gürçam, Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok, İl Genel Meclisi Üyeleri ve ilimizde faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşlarının idarecileri yer aldı.
Vali Mustafa Masatlı toplan-tının açılışında yaptığı konuş-mada şunları kaydetti: “Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemimizin bir gereği olarak ilimizde yaşayan bütün insanlarımıza ulaşmak, yönetici-lerimizin taleplerini ve isteklerini dinlemek, bu taleplere anında cevap bulmak ve gerekli çalışmaları başlatmak üzere muhtarlar toplantılarınızı yapıyoruz.
Muhtarlarımız bulunduğu coğrafyada en ücra köşede vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermeye çalışan, herkesin takdiriyle ve seçimiyle vatandaş-larımızın teveccühünü kazanan çalışma arkadaşlarımızdır. Bizlerde muhtarlarımız aracılı-ğıyla halkımızın en uç noktada ihtiyaçlarını öğreniyoruz ve gere-ğini yapıyoruz.
Bu süreçler yönetişimle, yani herkesin yönetime dahil olma-sıyla ve yönetimle ilgili doğru cevapların bulunması, ihtiyaç-ların en üst düzeyde gerektiği şekilde karşılanmasıyla yürütülüyor.
Bizler bir karar alırken veya herhangi bir işi yürütürken özellikle muhtarlarımızın çok önemli destek ve katkılarını görmekteyiz.
Bu bakımdan bizler muhtar-larımızı ve muhtarlık müesse-sesini çok önemsiyoruz. Muhtarlarımızın söylemleri biz-lerin yapacağı işlerde bir anlamda kılavuz olmaktadır.
Yaz sezonunun bitmesiyle rutin işlerimizin yanı sıra okul-larımız açıldı, İl Özel İdaremizin yatırımları belli bir boyuta ulaştı, diğer yatırımlarda belli bir mesa-fe aldık. Bugün tüm bu konu-larda sizlerin talep, görüş ve önerilerinizi alacağız.”
Vali Mustafa Masatlının konuşmalarının ardından toplantıda yer alan il müdürleri tarafından kurumlarının çalışma-lara ilişkin bilgilendirmeler yapıldı.
Toplantının son kısmında ise köy ve mahalle muhtarları kurum müdürlerine sorular yönelterek, köy ve mahallelerinin taleplerini ilettiler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.